Skuteczne sposoby na chrapanie

Wiele osób w starszym wieku ma problem z chrapaniem, chrapanie przeszkadza z pewnością osobie z którą śpimy, może być to poważny problem jeżeli nasila się i występuje przez długi czas.

Chrząkanie, gwizdanie, świszczący oddech wiele osób wydaje pewne odgłosy w czasie snu, jednak najczęściej są one ciche, natomiast chrapanie jest dość głośne, co stanowi problem. Utrata wagi to najskuteczniejsza metoda przeciw chrapaniu dla osób z nadwagą. Ponieważ ci, którzy mają zbyt wiele kilogramów na żebrach, gromadzą również więcej tłuszczu w okolicy gardła i języka. W rezultacie górne drogi oddechowe są zwężone, a prawdopodobieństwo chrapania wzrasta. Można stosować różnego rodzaju środki aby zapobiegać chrapaniu, wiele z nich można znaleźć na stronie http://sposobynachrapanie.pl. Częściej chrapią osoby śpiące na wznak, dlatego też warto zadbać o prawidłową pozycję w czasie snu. Problem może także stanowić nieodpowiednia twardość materaca, można tajże wypróbować specjalne poduszki. Najczęściej chrapią osoby śpiące na plecach, ponieważ podstawa języka opada do tyłu i utrudnia oddychanie. Więc lepiej spać na boku lub na brzuchu. Aby zapobiec odwróceniu się na plecy można zastosować odpowiednio wyprofilowane poduszki. Na chrapanie także może wpływać spożycie alkoholu, dlatego osoby, które chrapią nie powinny spożywać alkoholu przed snem, który może potęgować chrapanie. Dbaj o czystość swojej sypialni.

Oznacza to odkurzanie z kurzu i roztoczy, oraz wietrzenie sypialni, warto zwrócić także uwagę na alergeny rośliny czy zwierzęta.

W aptece można uzyskać różne środki na chrapanie. Plastry na nos przyklejone na zewnątrz nosa powinny na przykład podnieść nozdrza, ułatwiając w ten sposób oddychanie. Wkładki do nosa stabilizują również wąskie kanały nosowe. Niestety środki te nie działają we wszystkich przypadkach, niektóre osoby z krzywymi przegrodami nosowymi nadal będą chrapały po zastosowaniu tych środków. Także operacja może skorygować przekrwienie dróg oddechowych. Na przykład lekarz laryngolog usuwa powiększone migdałki, napina lub usztywnia podniebienie. W przypadku uciążliwego chrapania warto sprawdzić wszystkie sposoby, aby znaleźć skuteczne rozwiązanie.

Żródło: https://urodaizdrowie.pl/leki-na-chrapanie-bez-recepty