Jakie witaminy zawiera jabłko?

Jabłka są tymi owocami, które w naszym kraju są bardzo popularne. Poza tym również należy tutaj wskazać na ich powszechną dostępność. To jednak nie wszystko. Jabłka bowiem są tymi owocami, które stanowią prawdziwą bombę witaminową. Jakie zatem witaminy możemy znaleźć w tym owocu?

Tych jest bardzo wiele. Tutaj możemy wskazać chociażby na witaminę K, E, C, beta karoten oraz na witaminy z grupy B. Wśród tych ostatnich można mówić chociażby o niacynie, o tiaminie, o kwasie foliowym czy też o ryboflawinie. Każda z tych witamin ma nieco odmienne działanie, ale na pewno jest bardzo ważna dla sprawnego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Poza witaminami, w jabłkach możemy znaleźć także sporą ilość różnego rodzaju minerałów.

Czy wiesz jakie witaminy zawiera jabłko?

Mowa jest chociażby o wapniu, o żelazie, o magnezie, o potasie, fosforze, cynku oraz sodzie. Tym samym jabłka stanowią dla ludzkiego organizmu bardzo dobre źródło niezbędnych witamin oraz minerałów, które jest na wyciągnięcie ręki, które jest łatwo dostępne, które można kupić w każdym sklepie.