Cyrkiel kabłąkowy

Czym jest cyrkiel kabłąkowy? Jest to urządzenie, które jest szeroko wykorzystywane w branży medycznej i nie tylko. Ujmując to bardziej szczegółowo, jest to urządzenie, które służy do pomiaru klatki piersiowej, do pomiaru obręczy barkowej czy też obręczy biodrowej.

Oczywiście to tylko wybrane przykłady wykorzystywania tego urządzenia, gdyż szczegółowe zastosowanie jest znacznie szersze. Oprócz branży medycznej, urządzenie to może być szeroko wykorzystywane podczas wykonywania pomiarów antropologicznych. Wszędzie tam, gdzie czymś koniecznym jest bardzo dokładny pomiar poszczególnych parametrów ludzkiego ciała. Jak najbardziej można tutaj mówić również o branży sportowej, w której dokonywanie dokładnych pomiarów ma swoje uzasadnienie.

Cyrkiel kabłąkowy – jak wygląda?

Cyrkiel kabłąkowy jest urządzeniem, które stosunkowo nie wymaga zbyt dużych nakładów finansowych. Jego zakup jednak w przypadku niektórych instytucji staje się współcześnie czymś bardzo ważnym, czymś kluczowym, czymś niezwykle istotnym. Tym samym to podstawowego użytku urządzenie.