Antropometr

Gdy chcemy zmierzyć swoją wysokość, to zazwyczaj sięgamy po jakąś miarkę. Jednakże nie zapewnia ona dużej dokładności. W branży medycznej mamy do czynienia z urządzeniem, które nazywane jest antropometrem. Jest to bardzo dokładne urządzenie, które służy do bardzo dokładnego pomiaru ciała człowieka.

To nie tylko bardzo precyzyjne urządzenie, ale jednocześnie też należy wskazać na jego bardzo wysoką trwałość. Jak wygląda ów antropometr? Są to cztery połączone ze sobą metalowe rurki. Powierzchnie owych rurek są wygrawerowane co milimetr, dzięki czemu można uzyskać bardzo dużą dokładność. Zakres wykonywanych pomiarów wynosi od 0 do 2100 mm. Wszelkie pomiary są wykonywane za pomocą uchwytu gałęzi pomiarowej, która jest przesuwana w dół oraz w górę wzdłuż połączonych rurek.

Jaki wybrać antropometr?

Antropometr to urządzenie, które jest szeroko wykorzystywane w branży medycznej. W wielu różnych ośrodkach, w wielu sytuacjach, w których dokładność pomiaru jest niezwykle istotnym elementem. W wielu sytuacjach jest on wręcz niezbędny.