Rola witamin w organizmie człowieka

Nie sposób w jednym miejscu wskazać na wszystkie role witamin w organizmie człowieka. Są one bardzo rozległe. Każda witamina ma bardzo duże znaczenie, odpowiada za nieco inne funkcje, każda witamina jest potrzebna, a jej niedobór wiąże się z określonymi skutkami dla zdrowia.

Między innymi można tutaj wskazać na rozwój ogólny, na wzrost układu kostnego, na prawidłowe funkcjonowanie wzroku, na działanie psychiki, na koncentrację, na ogólną odporność człowieka. Niedobór określonej witaminy zawsze wiąże się z bardzo ścisłymi skutkami ubocznymi. Nie zawsze jednak w sposób jednoznaczny kojarzymy daną sytuację, dane dolegliwości z niedoborem określonej witaminy. Co więcej, również w gabinecie lekarskim nie zawsze zostaniemy właściwie zdiagnozowani.

Jaka jest rola witamin w organizmie człowieka?

Aby móc dokładnie określić to, której witaminy w naszym organizmie brakuje, powinniśmy wykonać dokładne badania laboratoryjne. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie dokładnie określić, której witaminy mamy zbyt mało. Zbyt duża ilość witamin również może być niebezpieczna.