Sklepy ze zdrową żywnością cieszą się dużą popularnością wśród klientów

Jeśli robisz galaretkę, mus czekoladowy czy lekki i puszysty sernik na zimno, w takich przepisach tradycyjnie używa się żelatyny do zagęszczenia deseru.

Jednak zwykła i często kupowana żelatyna jest wytwarzana z kości i skór zwierząt rzeźnych, a części te są produktem ubocznym przemysłu mięsnego i mleczarskiego i często są sprzedawane producentom żywności, którzy wytwarzają żele, płatki i proszki do stosowania w produktach spożywczych. Na szczęście dla wegetarian i wegan istnieje obecnie wiele roślinnych alternatyw dla żelatyny. Karagen jest rodzajem suszonego ekstraktu z wodorostów. Jest bogaty w polisacharydy i jest powszechnie stosowany jako zagęszczacz w wielu produktach wegańskich, które wymagają żelowania lub stabilizacji. Zamiast tego środka zagęszczającego możesz wybrać inną alternatywę, taką jak pektyna. Handlowa pektyna, która zwykle pochodzi z jabłek i owoców cytrusowych, jest dostępna w postaci proszku lub płatków. Jest również stosowana jako środek zagęszczający, żelujący i stabilizujący do ciast, deserów czy słodyczy, takich jak żelki. Produkty z użyciem takich środków zagęszczających nadają się do spożywania przez osoby na diecie bezglutenowej, wegańskiej czy wegetariańskiej, a znajdziesz je w sklepie Zdrowo Bezglutenowo.

Dieta bezglutenowa jest jedyną opcją żywienia dla osób i dzieci z celiakią, czyli ciężką nietolerancją glutenu.

Obecnie wiele osób bez tej dolegliwości stosuje dietę bezglutenową, ponieważ wierzą, że jest to zdrowa opcja odżywiania. Gluten jest białkiem występującym w pszenicy, jęczmieniu, życie i pszenżycie, będącym połączeniem pszenicy i żyta. Zboża te umożliwiają wytworzenie takich produktów, jak mąka, płatki zbożowe, chleb czy makaron. Można go również znaleźć w niektórych ciastach i słodyczach. Wiele osób stosujących różne diety często kupuje produkty bezglutenowe w sklepach ze zdrową żywnością. Dużą zaletą takich placówek jest to, że sprzedają również odpowiedniki roślinne, bezglutenowe oraz organiczne i ekologiczne wielu popularnych produktów spożywczych i słodyczy.