Leczenie schorzeń rąk i dłoni

Wiele osób cierpi na problemy z rękami, mogą dotyczyć nadgarstków, łokci czy też przedramienia. Problemy mogą wynikać z różnego rodzaju urazów, złamań czy chorób zwyrodnieniowych.

Często problemy tego rodzaju mogą powstawać wśród sportowców, z powodu zbyt intensywnych lub też niewłaściwie prowadzonych treningów. W ostatnich latach medycyna mocno poszła do przodu, można wykonywać bardzo zaawansowane zabiegi, po których pacjenci bardzo szybko wracają do zdrowia. Jednym z leczonych problemów jest zespół cieśni nadgarstka, który związany jest z uciskiem nerwu.

Tego rodzaju problem może powstawać przy chorobach reumatycznych, chorobach gruczołów.

Do schorzenia może prowadzi także powtarzanie tych samych ruchów. Mogą być związane z różnymi pracami takimi jak pisanie na klawiaturze, czasem cierpią na nią muzycy ćwiczący na różnych instrumentach. Ale także mogą być związane z różnymi sportami mogą na nie cierpieć przykładowo kolarze, schorzenie może dotyczyć także osób wykonujących te same czynności w pracy szwaczek czy też pracowników linii produkcji. Innym schorzeniem, które leczą obecnie kliniki jest choroba Dupuytrena, która w początkowej fazie objawia się powstawaniem grudek na dłoni i palcach rąk. W kolejnej fazie powoduje mimowolne skurcz palców. Dotyczy głównie mężczyzn powyżej 50tego roku życia, często może być to choroba dziedziczna. Powstające na palcach guzki powodują, iż palec zgina się, a jego wyprostowanie będzie niemożliwe, jednak nie jest to problem związany ze ścięgnami, w tym przypadku problemem jest zgrubiała tkanka podskórna. Sam proces przykurczania palców może być wieloletnim procesem. Tego rodzaju schorzenia można usunąć za pomocą zabiegów wykonywanych w polecanej przez nas klinice. Doświadczony w tego typu zabiegach ekspert przeprowadza regularnie tego typu zabiegi. Ze szczegółami można zapoznać się na stronie https://handproject.pl/. Po wykonaniu zabiegu konieczna będzie odpowiednia rehabilitacja, dzięki której ręka wróci do sprawności. Rehabilitacja powinna odbywać się pod nadzorem specjalisty. Może polegać na wykonywanie różnych ćwiczeń rąk, które będą wzmacniały ręce, po zabiegu.