Aparaty słuchowe nie przywracają słuchu do normy, ale znacznie go poprawiają

Głównym celem aparatów słuchowych jest poprawa słyszenia.

Aparaty słuchowe pozwalają lepiej słyszeć w prawie wszystkich sytuacjach w domu, podczas podróży lub dojazdów środkami transportu publicznego, na spotkaniach rodzinnych i innych imprezach towarzyskich, w miejscu pracy i w wielu innych sytuacjach, takich jak słuchanie muzyki czy oglądanie telewizji. Dzięki tym małym urządzeniom możesz cieszyć się muzyką czy rozmową bardziej niż bez aparatów słuchowych. Technologia aparatów słuchowych znacznie się rozwinęła w ostatnich latach. Oznacza to również, że zarówno zadowolenie użytkownika, jak i wizerunek aparatów słuchowych znacznie się poprawiły. Ponadto w trudnych sytuacjach słuchowych wskaźniki zadowolenia z używania aparatów słuchowych są dość wysokie. Zdecydowana większość użytkowników aparatów słuchowych deklaruje, że poprawiły ich jakość życia oraz samodzielność, ponieważ zarówno zdrowie fizyczne, jak i psychiczne są lepsze wśród osób z ubytkiem słuchu, które używają aparatów słuchowych.

Stres fizyczny i psychiczny jest niższy, a użytkownicy aparatów słuchowych mają lepszy sen niż osoby nie będące użytkownikami takiego sprzętu poprawiającego jakość słyszenia.

Ogólnie rzecz biorąc, zdrowie i samopoczucie jest lepsze wśród osób z ubytkiem słuchu, które używają aparatów słuchowych, niż tych, które ich nie używają. Ponadto korzystanie z aparatów słuchowych zapewnia lepsze życie towarzyskie dzięki lepszym relacjom rodzinnym i osobistym. Noszenie aparatów słuchowych ma również pozytywny wpływ na zatrudnienie i zarobki. Osoby używające aparatów słuchowych rzadziej są bezrobotne i zarabiają więcej niż osoby słabosłyszące, które nie używają aparatów słuchowych. Głównymi przyczynami przemawiającymi za tym, aby nosić dobrej jakości aparaty słuchowe, są lepsze życie społeczne, lepsze zdrowie psychiczne, mniejsze zmęczenie i lepsza wydajność pracy oraz po prostu lepsze słyszenie dźwięków, które nas na co dzień otaczają.