Regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym to zdrowe i piękne zęby

Ból zęba lub dziąseł, uszkodzenie plomby. ubytki lub braki w uzębieniu mogą być bardzo bolesnym i kłopotliwym doświadczeniem.

Dlatego prawidłowe dbanie o zęby i regularne wizyty w gabinetach dentystycznych są ważne dla zdrowia całej jamy ustnej. Lekarz pracujący w stomatologii ogólnej jest uprawniony do wykonywania podstawowej opieki stomatologicznej. W przeciwieństwie do specjalistów, którzy zajmują się wąską dziedziną stomatologii, ogólny lekarz dentysta oferuje szereg usług, procedur i zabiegów, które nie wymagają dodatkowych specjalistycznych umiejętności. Zarówno dentyści ogólni, jak i specjaliści zajmujący się zdrowiem jamy ustnej zapewniają pacjentom niezbędną opiekę zdrowotną i leczenie jamy ustnej. Nie wszystkie problemy z jamą ustną wymagają specjalistycznej opieki, a wiele zabiegów stomatologicznych ma charakter rutynowy i może być objętych ubezpieczeniem zdrowotnym pacjenta. Wiele profesjonalnych gabinetów stomatologicznych jest dobrze wyposażonych i zatrudnia dentystów, którzy mają więcej doświadczenia w wykonywaniu podstawowych zabiegów i lepiej przygotowanych do udzielania ogólnej i rutynowej diagnozy, leczenia i opieki stomatologicznej.

W wielu klinikach stomatologicznych znajdziemy również specjalistów, takich jak chirurgów szczęki, ortodontów czy protetyków, aby oferować pełny zakres usług dla pacjenta z implantologią włącznie, które wymagają większej wiedzy i umiejętności niż stomatologia zachowawcza.

Ogólne usługi i leczenie, które oferuje dentysta Kraków, obejmują wykonywanie regularnych badań kontrolnych jamy ustnej, diagnozowanie i leczenie chorób, badanie dziąseł i zębów za pomocą zdjęć rentgenowskich i innego sprzętu diagnostycznego, ocena stanu zdrowia jamy ustnej i leczenie chorób dziąseł i braków w uzębieniu, uszkodzonych lub zniekształconych zębów, implantologia, mostki, protezy, a także zapewnienie szeregu zabiegów, takich jak wypełnienia, leczenie kanałów korzeniowych, usuwanie kamienia, polerowanie i wybielanie zębów. Lekarze stomatolodzy przede wszystkim edukują pacjentów w zakresie zdrowia i prawidłowej higieny jamy ustnej.