Wybierz laserową depilację, jeśli chcesz pozbyć się niechcianych włosków na dłużej

Laserowe usuwanie włosów jest popularne wśród osób, które szukają metod usuwania zbędnego owłosienia, które jest bardziej trwałe i bezbolesne, niż niektóre inne metody.

Używanie laserów do usuwania włosów działa poprzez powstrzymywanie mieszków włosowych od wzrostu nowych włosków. Jednak przed rozpoczęciem terapii ludzie powinni uświadomić sobie pewne skutki uboczne laserowego usuwania włosów, a także niektóre mity otaczające ten zabieg. Dla większości osób depilacja laserowa jest bezpiecznym sposobem na pozbycie się włosów w niechcianych miejscach na stałe lub przez dłuższy czas. Większość osób, które go używają, uważa, że depilacja laserowa jest bezpieczna i dobrze tolerowana przez skórę. Wydaje się, że nie ma żadnych długoterminowych zagrożeń dla zdrowia związanych z tą procedurą. Jednak niektóre osoby mogą odczuwać niewielkie skutki uboczne po depilacji laserowej. Ludzie powinni poprosić swojego dermatologa, aby sprawdził, jak niewielki obszar skóry reaguje na zabieg, ponieważ u osób o wrażliwej skórze może wystąpić podrażnienie lub zaczerwienienie. Osoby, które chcą poddać się depilacji laserowej, powinny zawsze korzystać z usług wykwalifikowanego kosmetologa lub wybierać renomowane gabinety medycyny estetycznej.

Przez kilka dni po zabiegu skóra może stać się czerwona i delikatna.

Wiele osób opisuje to uczucie jako podobne do oparzenia słonecznego, jest to jednak zmiana tymczasowa. Sam proces depilacji jednak zazwyczaj nie jest bolesny. Czasem dermatolodzy stosują miejscowe środki znieczulające w celu zmniejszenia reakcji skóry na proces. Dobrze przeprowadzona depilacja laserowa jest bezpieczna, ale rzadko osiąga się trwałe usunięcie owłosienia za pierwszym razem. Włoski w końcu odrosną, choć często są delikatniejsze, jaśniejsze i rzadziej można je zauważyć niż wcześniej. Aby rezultaty były zadowalające, zabieg należy regularnie powtarzać. Po wystarczającej ilości zabiegów niechciane włoski mogą całkowicie przestać odrastać.