Jakość i komfort użytkowania paneli podłogowych

Panele podłogowe cieszą się wciąż rosnącą popularnością. Fakt ten nie dziwi, ponieważ są one stosunkowo niedrogie, wytrzymałe i łatwe w montażu. Panele podłogowe wykonane z dobrej jakości materiału są odporne na działanie czynników zewnętrznych, a także zapewniają korzystny i estetyczny efekt wizualny.

Największa wadą paneli podłogowych, na którą wskazali konsumenci, to charakterystyczny odgłos pukania. Problem ten można rozwiązać w bardzo łatwy sposób. Wystarczy zastosować specjalny podkład, który tłumi nieprzyjemny i irytujący dźwięk.

Przede wszystkim komfort

Na komfort akustyczny podłogi panelowej wpływają dwa podstawowe czynniki: równość podłogi i rodzaj zastosowanego podkładu. O równej powierzchni podłogi decydują kwestie budowlane, na które z wielu powodu niekoniecznie mamy wpływ. W kwestii wyboru podkładu w grę wchodzi przede wszystkim konsumencka świadomość, ponieważ wyboru podkładu możemy dokonać sami.

Miejmy na uwadze, że podkłada pod panele jest sprawą kluczową, która rzutuje na komfortowe użytkowanie podłogi. Jaki podkład należy wybrać oraz czym sugerować się przy jego wyborze?

Przy wyborze podkładu, który ma na celu wytłumienie nieprzyjemnego dźwięku, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonano podkład. Jakie tworzywo sprawdzi się zatem najlepiej? Podkład poliuretanowo-mineralny nie tylko niweluje nieprzyjemny odgłos, ale również znacząco zwiększa komfort użytkowania i eksploatowania podkładów panelowych w ogóle.

Ogrzewanie podłogowe, a wybór podkładu

Zastosowanie podkładu najwyższej jakości jest niezmiernie ważne w przypadku, gdy korzystamy z ogrzewania podłogowego. Po pierwsze: nie kierujmy się ceną podkładu. Po drugie: miejmy na uwadze, że podkład dobrej jakości będzie służył nam przez wiele lat. Po trzecie: jakość przekłada się na cenę. Najistotniejszą kwestią techniczną, którą warto kierować się przy zakupie podkładu, to kwestia oporu cieplnego. W tym przypadku obowiązuje zasada: im niższy współczynnik oporu cieplnego (oznaczany za pomocą „R”), tym lepiej. Dlaczego to takie istotne?

Przede wszystkim jakość tworzywa

Podkłady najwyższej jakości charakteryzują się bardzo niskim oporem cieplnym, czyli oporem rzędu 0,01. Spełniają one również parametry niezbędne, by mogły być zastosowane jako podkład pod panele. W znacznym stopniu zwiększają również komfort akustyczny podczas użytkowania podłogi.

Inwestycja na lata

Dobrej jakości podkład pod panele to inwestycja, która zapewni bezpieczeństwo oraz komfort. Nowoczesne podkłady to umiejętne połączenie wiedzy, techniki i praktyki. Czym wyróżnia się podkład poliuretanowo-mineralny? Oto trzy kluczowe cechy decydujące o najwyższej jakości wykonania przy jednoczesnym zapewnieniu komfortu: materiały najwyższego gatunku, jakość wykonania, właściwości tłumiące nieprzyjemne dźwięki.

Więcej informacji na: https://podlogi24.net/wineo-profesjonalny-podklad-2mm-pod-panele-wyciszajacy-z-folia-mistrz-!-sound-protect-eco-plus-o_l_1523.html

Posted in Dom