Endermologia – rozluźnij mięśnie, poczuj się lepiej.

Endermologia, czyli masaż podciśnieniowy, to zabieg kosmetyczny przy użyciu specjalnego urządzenia działającego pod ciśnieniem, który zyskuje w ostatnim czasie coraz większą popularność wśród klientek gabinetów estetycznych.

Dzieje się tak za sprawą skuteczności tej metody masażu, która pomaga w krótkim czasie poprawić ogólny wygląd sylwetki, zredukować cellulit różnego pochodzenia, ujędrnić, a nawet odmłodzić skórę i poprawić kontury twarzy. Masaż połączony z podciśnieniem pobudza metabolizm tkanki tłuszczowej opornej na dietę i ćwiczenia fizyczne oraz stymuluje do produkcji włókien kolagenowych. Organizm szybciej eliminuje tłuszcz i toksyny, skóra jest bardziej gładka, jędrna i elastyczna, co jest ważne przy odchudzaniu lub po porodzie, a także po zabiegu liposukcji, kiedy to skóra może być nieestetycznie obwisła i rozciągnięta. Zabieg endermologii skutecznie i szybko poradzi sobie z tym problemem.

Endermologia może być także wykorzystywana w leczeniu bólu mięśni, kręgosłupa czy w bólach reumatycznych. Pacjentka zakłada przed zabiegiem specjalny, przylegający do ciała kombinezon, dzięki czemu maszyna nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą. Masaż wykonywany jest przy pomocy sterowanej komputerowo głowicy z dwoma rolkami. Podczas zabiegu skóra jest masowana i ugniatana między tymi rolkami, co daje efekt ujędrniający i wygładzający, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Skutkiem jest między innymi redukcja cellulitu tłuszczowego, redukcja obrzęków i cellulitu wodnego oraz wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki, a także poprawienie konturów twarzy. Endermologię możemy wykonywać na różnych obszarach ciała, w zależności od oczekiwań klientki co do efektów (na przykład na twarzy i dekolcie, na udach, brzuchu czy pośladkach). Niektórzy mogą odczuwać w trakcie zabiegu lekki dyskomfort. Efekty uboczne to tymczasowa bolesność okolic ciała poddawanych zabiegowi oraz niewielkie siniaki spowodowane dosyć silnym naciskiem rolek na skórę i podciśnieniem. Jednak w profesjonalnym salonie masaż zostanie wykonany profesjonalnie, należy poszukać odpowiedniego gabinetu, przykładowo w stolicy pod hasłem endermologia warszawa . Przeciwwskazaniami do masażu są nowotwory, infekcje skóry, uszkodzenia, stany zapalne i rany naskórka, stosowanie leków przeciwzakrzepowych, ciążą i karmienie piersią. Zalecana seria to 10 do 20 zabiegów.