Specjalistyczne dermokosmetyki do skóry po zabiegach estetycznych

Wdrożenie skutecznej procedury pielęgnacji po zabiegach estetycznych, która łagodzi i minimalizuje reakcję zapalną i podrażnienie skóry, może pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia przebarwień i stanów zapalnych.

Przebarwienia to naturalna reakcja skóry na stan zapalny powstały w wyniku zabiegu kosmetycznego, dlatego kosmetyki do pielęgnacji skóry po zabiegu zawierają składniki przeciwzapalne. Nie tylko wspomaga to produkcję kolagenu, ale także wspomaga tworzenie ceramidów w skórze, tworzących barierę lipidową skóry, które zarówno zapobiegają jej uszkodzeniom, jak i wspierają nawilżenie skóry, zapewniając gładszą, jędrniejszą i promienną skórę. Wiele zabiegów estetycznych, szczególnie tych, które wykorzystują technologię Intensywnego Pulsującego Światła (IPL), może sprawić, że skóra będzie bardziej wrażliwa na szkodliwe działanie promieniowanie UV. Aby chronić skórę po zabiegu przed uszkodzeniem przez słońce, zawsze używaj kremu do opalania w miejscu zabiegu, a także na całej odsłoniętej skórze i wybierz SPF wynoszący minimum 30. Mimo że po zabiegu kosmetycznym twoja twarz będzie obolała, ważne jest, aby regularnie myć skórę, aby pomóc w gojeniu i uniknąć gromadzenia się bakterii, które mogą prowadzić do wyprysków lub infekcji.

Następnie zastosuj delikatny, nie zatykający porów krem nawilżający.

Po zabiegach z użyciem laserów skóra często jest zaczerwieniona i piecze. Utrzymuj obszar leczenia w czystości i nawilżaj, stosując zalecany krem po laserze do trzech razy dziennie przez kilka dni po zabiegu, który zawiera pielęgnujące składniki aktywne, które tworzą odżywczy film hydrofobowy w celu zmniejszenia zaczerwienień, podrażnień i stanów zapalnych. Preparatów do pielęgnacji skóry po zabiegach estetycznych szukaj na tej stronie https://novaclear.eu/produkty-repair/. Takie kremy zwiększają również poziom nawilżenia, co pomoże zregenerować skórę po zabiegach laserowych. Ponieważ procedury złuszczenia powierzchni mogą powodować nadmierną pigmentację, zapytaj lekarza, czy po zabiegu kosmetycznym powinieneś użyć wybielającego kremu hydrochinonowego, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia przebarwień.