Ozonowanie jako skuteczny środek usuwania bakterii, wirusów i zapachów

Występujące obecnie zagrożenie koronawirusem powoduje ze wiele firm decyduje się na dezynfekcję pomieszczeń w których przebywają pracownicy. Często są to dość duże hale, korytarze, szatnie.

Tradycyjne środki odkażające które należałoby nałożyć na powierzchnię za pomocą spryskiwaczy są skuteczne jednak należy pamiętać aby później dokładnie umyć wszystkie powierzchnie. Poza tym zostawiają po sobie charakterystyczny zapach. Można także stosować chlor, który jest łatwy do rozpylenia, jednak pozostawia po sobie zapach, Dlatego też dobrym pomysłem będzie wykorzystanie ozonu, który jest bardzo skuteczny w niszczeniu wirusów, bakterii, roztoczy czy też alergenów. Różnego rodzaju koronawirusy mogą zostać zniszczone po wystawieniu na działanie gazów ozonowych. Zewnętrzna powłoka wirusa jest niszczona przez ozon, a następnie może zostać zaatakowana w jego rdzeniu. Gdy stosuje się odpowiedni poziom ozonu, do 99% wirusów można wyeliminować. W 2003 roku ozon z powodzeniem wykorzystano do zwalczania koronawirusa SARS-Cov-1. Należy również do tej samej rodziny wirusów co COVID-19.

Ozon jest wytwarzany z otaczającego powietrza przy użyciu energii elektrycznej w specjalistycznym agregacie.

W generatorze ozonu nie ma żadnych materiałów eksploatacyjnych, Sam ozon jest bardziej skuteczny niż tradycyjne chemikalia odkażające, Zastosowanie ozonu obniży poziom tłuszczu, oleju i smaru na powierzchniach, a także zniszczy mikroorganizmy i nagromadzenie biofilmu na wszystkich powierzchniach. Za jego pomocą można skutecznie usuwać nieprzyjemne zapachy, dzięki temu można usunąć zapach papierosów, czy te nieprzyjemny zapach stęchlizny. Można także usuwać zapachy i mikroorganizmy z autobusów czy pociągów. Jeżeli poszukujemy firmy, która kompleksowo wykona usługę ozonowania warta uwagi jest firma Mr Ozone Warszawa. Oczywiście ozonowanie bardzo dobrze sprawdzi się przy usuwaniu bakterii z przewodów wentylacyjnych, a także odkazimy w ten sposób klimatyzację w domu jak również w samochodzie.