Soda oczyszczona to nie tylko pulchne wypieki

Z pewnością wszyscy mamy pudełko sody oczyszczonej, która jest ledwo używana i jest schowana w rogu szafki kuchennej. Ten wysoce zaniedbany, skromny składnik kuchenny to coś więcej niż tylko dodawanie objętości do ciast i babeczek.

Jest to wodorowęglan sodu, który jest powszechnie stosowany nie tylko jako środek spulchniający w wyrobach piekarniczych, ale ma także zalety zdrowotne, upiększające i antyseptyczne. Soda oczyszczona jest znana z właściwościami zobojętniającymi kwas i jako świetny środek alkalizujący. Wiadomo, że ma wiele właściwości antyseptycznych i jest niesamowitym środkiem czyszczącym. Oprócz stosowania jako środek spulchniający soda oczyszczona jest również używana jako naturalny dezodorant, środek do czyszczenia rąk, pasta do zębów, wybielacz do zębów, środek czyszczący i usuwający kamień i tłuszcz w kuchni czy łazience. Soda oczyszczona nasączona wodą jest jednym z najstarszych i najbardziej skutecznych środków do szorowania brudu na świecie. Nikt nie lubi mieć brzydkich śladów na podłodze czy płytkach w łazience, tak trwałych, że nie znikają nawet po ich codziennym czyszczeniu. Do czyszczenia fug, kafelków, uporczywych osadów z kamienia i tłustych plam użyj odrobiny sody oczyszczonej zmieszanej z ciepłą wodą.

Przywróć połysk podłogom i pozbądź się brudnych fug w kilka minut i bez męczącego szorowania. Przypalone garnki i przybory kuchenne mogą być dużym wyzwaniem dla każdego miłośnika jedzenia, a ich czyszczenie może być zniechęcającym zadaniem, ale dzięki sodzie oczyszczonej i jej mocnym właściwościom czyszczącym naczynia mogą wrócić do lśniącego stanu bez problemu. Nałóż warstwę sody oczyszczonej na garnki i patelnie z upartymi brązowymi plamami i dodaj gorącej wody i odrobiny płynu do naczyń. Pozostaw na około 15-20 minut, a następnie umyj naczynia i gotowe, zaschnięty brud i osad z kamienia zejdzie bez oporów. Jeśli nie masz pewności, czy taki środek będzie przydatny w Twoim gospodarstwie domowym, na tej stronie dowiesz się czym jest i do czego służy soda oczyszczona https://www.izdrowiej.pl/soda-oczyszczona.