Skuteczna i bezbolesna depilacja leserem

Jeśli zastanawiasz się nad depilacją laserową, warto dowiedzieć się o tej procedurze nieco więcej.

Łatwo dać się zwabić obietnicą życia bez zbędnego owłosienia, ale ważne jest, aby najpierw poznać fakty i skutki uboczne, aby upewnić się, że leczenie jest odpowiednie dla ciebie. Istnieje tak wiele różnych opcji usuwania włosów, od woskowania, pasty cukrowej, nitkowania, depilatorów elektrycznych i golenia po pincetę, ale laserowa depilacja jest jedną z niewielu opcji, która oferuje bardziej trwałe podejście do usuwania włosów na ciele. Laserowe usuwanie zbędnego owłosienia działa poprzez przesłanie światła lasera przez pigment we włosach. To światło przekształca się w ciepło, które uszkadza mieszek włosowy i cebulkę włosa, ale jest to ciepło bezpieczne dla skóry, a depilatory laserowe posiadają mechanizm chłodzący. W ten sposób jakiekolwiek oparzenia czy inne uszkodzenia skóry są zniwelowane do minimum. Jest to bardzo szybki i skuteczny sposób na trwałe pozbycie się owłosienia z wybranych miejsc na ciele. Rezultaty widać już po pierwszym zabiegu, ale potrzeba serii kilku depilacji laserem, aby otrzymać trwające kilka tygodni rezultaty.

Depilację laserową należy powtarzać w regularnych odstępach czasu w zależności od potrzeb, ponieważ mieszki włosowe znajdują się na różnych etapach wzrostu włosa, więc chcesz mieć pewność, że każdy ma szansę zostać usunięty.

Twój dermatolog doradzi ci, co jest dla Ciebie najlepsze, ale być może będziesz musiał unikać opalania i ekspozycji na słońce oraz silnych peelingów chemicznych kilka dni po zabiegu, aby zapobiec podrażnieniu skóry. Również jeśli masz opaleniznę, musisz zaczekać, aż zniknie, zanim zaczniesz stosować ten rodzaj depilacji. Zabieg taki jak depilacja laserowa Kraków jest bezpieczny i całkowicie bezbolesny, więc od razu można wrócić do codziennych obowiązków czy pracy. U osób o wrażliwej skórze może wystąpić lekkie zaczerwienienie i podrażnienie, które jednak szybko ustępuje. Depilacja laserem może również pomóc osobom, które mają skłonność do wrastania włosków oraz nie mogą używać wosku.