O flebologii i medycynie estetycznej – doktor Bartłomiej Juza

Bartłomiej Juza jest lekarzem specjalizującym się w leczeniu chorób układu naczyniowego z naciskiem na małoinwazyjne metody leczenia. Swoją działalność rozpoczął w roku 2010, a w 2017 poszerzył ją o zabiegi medycyny regeneracyjnej i chirurgii estetycznej.

Doświadczenie i wykształcenie doktora Juzy

Swoje umiejętności i wiedzę poszerzał u światowej sławy flebologa Attilio Cavezziego. W jego klinice VENALINFA w San Benedetto del Tronto przeprowadzane są małoinwazyjne nowatorskie metody leczenia żylaków. Kolejnym światowej klasy specjalistą, z którym współpracuje doktor Bartłomiej Juza jest wybitny chirurg specjalizujący się w chirurgii regeneracyjnej i estetycznej – Ahmed Elsaftawy. Doktor Juza nieprzerwanie współdziała z zagranicznymi placówkami takimi jak: Istituto Flebologico Italiano oraz Royal Medical Center z siedzibą w Doha w Qatarze.

Innowacyjne metody stosowane przez lekarza Juzę

Dzięki temu lekarz Bartłomiej Juza rozpoczął jako pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych na świecie nowoczesna metodę leczenia obrzęku limfatycznego (lipedema/lipodemia) systemem Vaser3D. Wprowadził przeszczepy autologicznych komórek macierzystych, co przynosi zadowalające efekty w leczeniu trudno gojących się ran jak i w regeneracji i przebudowie skóry całego ciała. Ponadto doktor Juza jest pionierem w województwie małopolskim metody usuwania żylaków za pomocą kleju VenaSeal. Metoda ta uznawana jest obecnie za najmniej inwazyjną i najbardziej skuteczną, w dodatku bezbolesną metodą leczenia żylaków. Mało tego, klej naczyniowy VenaSeal znajduje również zastosowanie w leczeniu malformacji naczyniowych oraz przetok tętniczo-żylnych pozostałych części ciała (np. dłoni).

Obszar specjalizacji Bartłomieja Juzy

Doktor Juza szczególnym zainteresowaniem darzy temat leczenia trudno gojących się, przewlekłych ran i owrzodzeń żylnych. Problemy te są tematem jego licznych artykułów, publikacji oraz pracy badawczej. Dlatego doktor Juza nawiązał współpracę z firmą Key-Med, czego efektem w niedługim czasie będzie stworzenie biologicznych opatrunków z fibryny i komórek macierzystych. Opatrunki produkowane z krwi pacjenta pozwolą na wyleczenie najcięższych ran w krótkim czasie. Będzie to swego rodzaju przełom w medycynie regeneracyjnej. Doktor wykonuje również nowatorskie zabiegi leczenia przewlekłego obrzęku tłuszczowego łącznie z modelowaniem sylwetki ciała oparte o rzeźbienie 3D i lipofeelingiem.

Dla doktora Bartłomieja nie ma rzeczy niewykonalnych. Medycyna regeneracyjna, leczenie trudno gojących się ran i owrzodeń oraz flebologia są jego pasją i sposobem na życie. Swoim pacjentom gwarantuje profesjonalizm, zaangażowanie i rzeczowe podejście. Metody leczenia, które uskutecznia u pacjentów są na najwyższym światowym poziomie.