O czym pamiętać przy wyborze firan?

Stoisz przed trudnym wyborem firan do swojego domu? Pora zmierzyć się z tym zadaniem! Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci dokonać odpowiedniego wyboru.

W sklepach możesz znaleźć szeroki wybór tkanin na firany, a także gotowych wariantów. Znacznie wygodniejszą opcją zdecydowanie jest ta druga, kiedy masz możliwość podania konkretnych wymiarów, a firana zostanie dla Ciebie uszyta przez profesjonalistów. W ten sposób zyskujesz pewność, że otrzymasz produkt, który będzie wyglądał doskonale i świetnie dopasuje się do Twojego wnętrza. Pierwszym krokiem zatem jest zastanowienie się, czy zależy Ci na tkaninie na firanę, czy też na gotowym produkcie.

O tym pamiętaj podczas wyboru firanki haftowane

Jeżeli jesteś przekonana o tym, że chcesz ozdobić swój dom szytymi na wymiar firankami, najpierw pomyśl o kolorze, który chciałabyś widzieć w swoich oknach. Wbrew pozorom nie jest to wcale tak prosty wybór, ponieważ w sklepie internetowym takim, jak np. Romanetka możesz znaleźć bardzo szeroki zakres asortymentu! Są to między innymi firany haftowane na metry w odcieniach bieli, beżu, czy też ecru. W pokojach dziecięcych z kolei doskonale sprawdzą się inne warianty kolorystyczne, które mają rozweselić przestrzeń i dodać jej dodatkowego uroku. Co jeszcze jest istotne podczas wybór firan? Z pewnością sam rozmiar pomieszczeń oraz naświetlenie danego pokoju. Powinnaś dopasować ozdobę do wnętrza, nie tylko do koloru ścian, ale również mebli, a także dywanów. Weź pod uwagę te wszystkie aspekty, dzięki temu będziesz pewna, że po założeniu firany wnętrze będzie ze sobą idealnie współgrało, a Ty będziesz się w nim czuła bardzo dobrze. Jeżeli masz do czynienia z niewielkim pokojem, który jest słabo oświetlony – postaw raczej na jasne odcienie, a także delikatne materiały, które wpuszczą do pomieszczenia więcej światła.

Wykorzystaj firany do poprawy wyglądu pokoju

Firany, a także zasłony mogą również pełnić funkcję maskowania pewnych niedoskonałości w poszczególnych pomieszczeniach. Możesz, na przykład w ten sposób optycznie skorygować kształt, a nawet proporcje konkretnego pokoju. Jak to zrobić? Postaw, na przykład na pionowe pasy, odpowiednie marszczenia, drapowania, czy też wzory, które są ułożone w poziomie. W tym przypadku znaczenie będzie miał również wybór odpowiedniego rodzaju zawieszenia, mocowania, czy też samego upięcia firan. Czasami warto dać się ponieść własnej wyobraźni i kreatywności, aby uzyskać prawdziwe arcydzieło.

Posted in Dom