Implanty zębów – co musisz wiedzieć?

Implanty stomatologiczne to rozwiązanie, z którego skorzystały już tysiące pacjentów. Wykorzystanie implantów stomatologicznych znajduje uzasadnienie w przypadku, gdy u pacjenta dochodzi do utraty zęba, czy też kilku zębów. Leczenie protetyczne okazuje się skuteczne także wtedy, gdy pacjent utraci cały łuk zębowy.

Przed podjęciem implantacji warto jest lepiej poznać implanty – dowiedzieć się, jak wygląda leczenie implantologiczne, czy jest ono bolesne, czy w danej chwili możesz wykorzystać implanty do leczenia bezzębia. Dowiedz się więcej na temat leczenia implantologicznego!

Czy zabieg implantacji boli?

Jedną z największych niepewności, która rodzi się u pacjentów, wynika z braku wiedzy na temat potencjalnego bólu podczas zabiegu implantacji. Z racji tego, że zabieg jest stosunkowo inwazyjny, wielu pacjentów myśli, że jest to zabieg bolesny.

Na szczęście, implantacja nie może odbyć się bez uprzedniego podania znieczulenia – miejscowego lub ogólnego, w zależności od preferencji pacjenta. Oznacza to, że proces wszczepienia implantu będzie wolny od bólu; trzeba jednak liczyć się z tym, że po drodze może pojawić się pewien dyskomfort, daleki jednak od stanów bolesnych. 

Wszczepiony implant – i co dalej?

Implant został wszczepiony i… co dalej? Wbrew pozorom, odpowiedź nie jest tak oczywista. Implanty można wykorzystać do różnych form leczenia, nie tylko do założenia koron. Implanty stomatologiczne można wykorzystać do leczenia bezzębia z wykorzystaniem protez. 

Okazuje się jednak, że korony protetyczne są najpopularniejszą formą wykorzystania implantów. Na implantach mocuje się korony, które idealnie pełnią funkcję sztucznego zęba. W ten sposób można odbudować ubytek w każdej skali, niezależnie od tego, które zęby ucierpiały.

Czy każdy może skorzystać z implantu?

Implanty to komfortowe rozwiązanie, które jest w stanie skutecznie wyleczyć pacjenta z bezzębia. Niestety, okazuje się, że nie każdy może z niego skorzystać. Wynika to z faktu, że część pacjentów – szczególnie najmłodszych – nadal nie posiada odpowiednio wykształtowanej tkanki kostnej. Z tego powodu, implant mógłby nie uzyskać odpowiedniej stabilizacji.

Dodatkowo, z implantów nie mogą skorzystać kobiety będące w ciąży. Wszczepianie implantu stanowi obciążenie dla organizmu kobiety, który i tak jest już na pewien czas mocno obciążony. W takich przypadkach rekomendujemy skorzystanie np. z mostów adhezyjnych, a w momencie, gdy pojawi się możliwość wszczepienia implantu – zalecamy zrobić to tak szybko, jak będzie to możliwe.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę http://www.dentystaszczecin.eu/oferta/implantologia-szczecin