Metody wybielania zębów

Wiele osób marzy o pięknym, białym uśmiechu. W dzisiejszych czasach uzyskanie tego efektu nie jest marzeniem trudnym do spełnienia. Chcąc cieszyć się pięknym uśmiechem, wystarczy zainwestować w specjalistyczne preparaty. Często nie trzeba już korzystać z usług gabinetu stomatologicznego. Ważne, by były to środki sprawdzonego pochodzenia. Chcąc kupić je on-line, najlepiej skorzystać z legalnie działających aptek internetowych.

Jak uzyskać bielsze zęby?

Kolor zębów uzależniony jest od trzech czynników: genetyki, nawyków i wieku. Już w okresie formowania zębów określana jest ich konkretna barwa. Dodatkowo na ich odcień wpływa częste picie kawy, herbaty czy też palenie papierosów, bez zachowania właściwej higieny jamy ustnej. Jeśli chodzi o wiek, to upływ lat negatywnie wpływa na stan uzębienia, ale też jego kolor. Część przebarwień może być konsekwencją stosowanych leków bądź przebytych chorób.

Zanim zdecydujesz się na wybielanie odwiedź stomatologa

Piękny, biały uśmiech to jeden z elementów pozwalających czuć się pewnie i pięknie. Przed wybieleniem zębów  warto odwiedzić stomatologa, nawet jeśli decydujesz się na samodzielne wykonanie zabiegu. Wizyta pozwoli ocenić stan uzębienia i oczyścić je z osadzającego się kamienia. Zbyt duża jego ilość może spowodować, że preparat nie będzie działał właściwie i równomiernie. Przed zastosowaniem środków warto również wyeliminować próchnicę, gdyż jej obecność przy wybielaniu może uszkodzić miazgę zęba.

Wybielanie zębów u dentysty

Wiele osób decyduje się na wybielanie zębów u stomatologa. Szeroki wybór metod pozwala na jej idealne dopasowanie do oczekiwań pacjenta, ale też stanu zębów. W profesjonalnych gabinetach są stosowane preparaty o wyższym stężeniu niż te użytkowane w domu. Specjalistyczny sprzęt i preparaty pozwalają poprawić wygląd zębów w każdym zakamarku, nawet w trudno dostępnych miejscach. Pozwala to osiągnąć lepszy efekt, choć należy liczyć się z możliwością wystąpienia nadwrażliwości zębów w trakcie zabiegu. Dużym minusem jest wysoki koszt wybielania.

Samodzielne wybielanie zębów

Alternatywą jest wybielanie przy użyciu aptecznych środków do wybielania zębów. Jest to rozwiązanie tańsze, ale nadal bezpieczne. Należy jednak wszystkie czynności wykonać zgodnie z instrukcją. Osiągnięcie zamierzonego efektu może nastąpić w dłuższym czasie, aczkolwiek zadowalającego. Z uwagi na fakt, iż w aptecznych środkach jest mniejsze stężenie substancji, podczas zabiegu rzadko występują nieprzyjemne odczucia. Pamiętaj, by każdorazowo zakupić środki w sprawdzonych miejscach, np. takich jak Apteka Mirowska. Wówczas nie narazisz się na ryzyko podrażnień lub innych negatywnych konsekwencji dla zdrowia.