Makijaż codzienny a okazjonalny

Obecnie zadbany wizerunek to wymóg kulturowy powszechnie obowiązujący na świecie.

Z tego powodu kobiety dbają o wygląd wyjątkowo sumiennie. W tym celu bardzo pomocne są dobrze dobrane produkty do makijażu codziennego jak i okazjonalnego.
Makijaż, szczególnie ten codzienny, nie powinien rzucać się w oczy. Powinien być możliwie najbardziej naturalny i subtelny. Wiele kobiet używa rożnego rodzaju pudrów, celem nadania satynowego wykończenia. Często jednak mamy problem z doborem odpowiedniego odcienia tego kosmetyku. Aby uniknąć efektu maski, polecam kosmetyki transparentne. Najlepiej z długotrwałym kryciem i bez szkodliwych parabenów. Wszystkie te cechy charakteryzuje produkt firmy Maike Fix Powder puder transparentny, doskonale utrwalający makijaż. Matuje makijaż do 12 godzin. Co ważne, jest idealny do wykończenia makijażu codziennego jak i okazjonalnego.
Kolejnym nieodzownym elementem makijażu zarówno codziennego jak i okazjonalnego jest maskara. Warto, aby tusz do rzęs używany na co dzień dawał nieco inny efekt niż okazjonalny. Naturalność i lekkość zapewni Maike Maskara Extreme Definition. Precyzyjna maskara z silikonową szczoteczką, umożliwiająca precyzyjne podkreślenie rzęs, bez efektu grudek i posklejanych rzęs.

Makijaż codzienny a okazjonalny

Z kolei na tzw. „Wielkie wyjście” warto mocno podkreślić oko tuszem. Dlatego tutaj wybierajmy produkty gęstsze.

W zależności od rodzaju rzęs jakie posiadamy, powinien mieć właściwości pogrubiające, wydłużające lub podkręcające rzęsy. Dzięki temu uzyskamy efekt zbliżony do tzw. efektu sztucznych rzęs. Znakomicie sprawdzą się tutaj: Maike Maskara Volume Shock, jeśli potrzebujemy zwiększenia objętości lub Maike Maskara Full & Big, jeśli potrzebujemy powiększenia objętości i wydłużenia oraz Maike Maskara Volume Shock, jeśli potrzebujemy wydłużenia. Maskara Volume Shock jest też w wersji wodoodpornej, co niewątpliwie jest dużym atutem w makijażu okazjonalnym. Powoduje bowiem dużo większą trwałość efektu końcowego.