Jak zadbać o skórę naszego maluszka?

Kiedy chcemy zadbać o skórę małego dziecka, należy zwrócić uwagę na to czy są one bezpieczne dla naszego dziecka.

Jeśli chodzi o kupowanie produktów do pielęgnacji skóry dla dziecka, ważne jest, aby kupować wypróbowane i przetestowane produkty, które są znane ze swoich standardów jakości i bezpieczeństwa. W końcu skóra dziecka jest delikatna, skłonna do podrażnień i wysuszenia. Musisz wybrać produkty do pielęgnacji skóry, które są łagodne, ale skuteczne, a także takie, które będą chronić skórę dziecka przed czynnikami drażniącymi, takimi jak kurz i pieluchy. Należy wybierać produkty przeznaczone specjalnie dla niemowląt. Skóra dziecka wymaga regularnego masowania i nawilżania. Skóra dziecka jest podatna na wysychanie i nie będzie dobrze tolerowana przez produkty stosowane w przypadku dorosłych. Dlatego konieczne jest wybranie asortymentu produktów do pielęgnacji skóry, który jest specjalnie dostosowany do potrzeb niemowląt. Produkty te są łagodniejsze i zapewniają neutralną równowagę skóry malucha, chroniąc ją przed podrażnieniami. Jak zadbać o skórę naszego maluszka?

Należy dokładnie zapoznać się ze składnikami na opakowaniu, kosmetyki nie powinny zawierać składników, takich jak ostre mydło lub alkohol, ponieważ mogą one powodować reakcje alergiczne i dyskomfort.

Upewnij się również, że produkty nie zawierają parabenów, konserwant często spotykany w produktach kosmetycznych. Istnieją obawy, że niemowlęta mogą wchłaniać parabeny co będzie niekorzystne dla ich skóry. Trzeba zwrócić także uwagę na barwniki, które są niepotrzebnym dodatkiem do produktów dla niemowląt. Ftalany są również potencjalnie niebezpiecznymi składnikami, badania pokazały że może powodować astmę. Nie można oczywiście stosować środków niewiadomego pochodzenia, nie powinniśmy stosować także niektórych kosmetyków reklamowanych jako naturalne, niektóre rośliny użyte do produkcji tych kosmetyków mogą działać niekorzystnie na skórę małego dziecka. Z pewnością różnego rodzaju kosmetyki dla dzieci, możemy nabyć w okolicznych drogeriach. Można także sprawdzić ceny w sklepach internetowych.