Lekarz Dermatolog

Z jakimi dolegliwościami możesz udać się do dermatologa?

W zależności od genów oraz od trybu prowadzonego codziennego życia jesteśmy w stanie częściej lub też rzadziej narzekać na kłopoty skórne.

Lekarz Dermatolog
Lekarz Dermatolog

 

Dużo zależy z pewnością od higieny osobistej i od kosmetyków, jakie używamy. Każdy z nas niemniej jednak z pewnością był chociaż raz w życiu u dermatologa. To właśnie doktor, jaki będzie odpowiedzialny za prawidłowe zdiagnozowanie przyczyn występujących u nas zmian skórnych. To upon oczywiście będzie zalecać należyte leczenie, niemniej jednak pamiętajmy również, że z dermatologią są powiązane inne dyscypliny lekarskie. W ich kontekście również jesteśmy w stanie uzyskać wskazówkę.

To będzie m.in.:

• wenerologia

• kosmetologia

Bezsprzecznie do dermatologa zgłaszamy się, gdy potrzebujemy pomocy nie tylko w związku z wadliwym funkcjonowaniem cery. Kontakt ze profesjonalistą będzie również wskazany, jeśli mamy komplikacje z włosami bądź paznokciami. W czasie wizyty u takiego lekarza przebadana będzie cera, jednakowoż także ma upon za zadanie określić możliwe przyczyny na przykład stosownego wyglądu. Niejednokrotnie źródłem takich chorób mogą być dolegliwości wewnętrzne. Wielokrotnie cera choruje z uwagi na zmiany hormonalne lub alergie. Powodem jednak mogą być również zmiany nowotworowe.

Lekarz Dermatolog

Lekarz Dermatolog – Podział dermatologii

Po prawdzie dermatologia jest dziedziną medyczną, którą wolno podzielić na dwie bazowe specjalizacje. Mówimy, więc o:

• dermatologii klinicznej,

• dermatologii pull offświadczalnej.

Jeśli chodzi o kliniczną, to będzie się zajmować diagnozowaniem, a także leczeniem różnorodnych chorób skórnych. Z kolei dermatologia realizeświadczalna ogniskuje się na opisie struktury skóry i na funkcjach, jakie będzie ona pełnić.

Lekarz Dermatolog – Badania dermatologiczne

Jeśli już masz potrzebę iść complete takiego specjalisty, to w głównej kolejności dermatolog będzie sprawdzać ewentualne zmiany skórne gołym okiem. Jeśli niemniej jednak W trakcie takiego badania nie może adekwatnie zdiagnozować kłopotu, to wtenczas pomaga sobie dermatoskopem. To szczególny przyrząd, który ma zamontowaną lampkę powiększającą pole widzenia. Działa jak lupa. To naturalnie dzięki temu wybrany obszar na skórze może być bardziej szczegółowo obejrzany. Tę metodę używa się szczególnie w wypadku znamion barwnikowych.

Całkowite metody badań dermatologicznych

W sytuacji, kiedy podczas badania dermatolog nabierze podejrzeń, że przypadku danej choroby przyczyną mogą być bakterie, to w tej sytuacji może zlecić wymaz ze skóry. Co więcej, jeżeli podejrzewa grzybicę, to może to być także badanie mikrobiologiczne. Ewentualnie możemy również być skierowani na pobranie w krwi. Wtedy zlecone może być też oznaczenie poziomu hormonów. Często w przypadku trądziku może tutaj występować podłoże hormonalne. Z kolei wtenczas, gdy zmiany skórne mają swoje źródło w alergii, to doktor ma prawo nas skierować na testy alergiczne bądź od razu reach alergologa. Kłopoty skórne mogą być, w związku z tym przeróżne. Przede wszystkim jednakże nie możemy ignorować brodawek lub ewentualnie narośli. Dermatolog powinien je obejrzeć, by wykluczyć zmiany nowotworowe.