Jak wygląda trening personalny?

Marzy Ci się smukła sylwetka i ogólne poprawienie swojej kondycji? Zapisz się na trening personalny w Warszawie! Podpowiadamy na co się przygotować oraz czego oczekiwać!

Czym jest trening personalny?

Trening personalny to trening prowadzony pod kontrolą indywidualnego trenera, który dobiera odpowiednie dla danej osoby ćwiczenia, demonstruje ich wykonanie i poprawia na bieżąco błędy swojego podopiecznego. Ćwiczenia dobierane są indywidualnie w zależności od stopnia zaawansowania, sprawności fizycznej i ewentualnych dolegliwości. Trening poprzedzony jest rozmową, która pozwoli trenerowi personalnemu poznać swojego klienta oraz umożliwi dopasowanie odpowiedniego planu zarówno żywieniowego jak i treningowego. Podczas wywiadu, trener personalny zapoznaje się z obecnym stanem fizycznym klienta, przebytymi urazami, chorobami itd. Współpraca z trenerem personalnym w Warszawie zaczyna się w momencie ustalenia konkretnego planu treningowego. Jednym z ważniejszych elementów każdego programu treningowego jest wyznaczenie konkretnych celów. Może to być zrzucenie kilogramów, wysmuklenie sylwetki czy wzmocnienie bolącego kręgosłupa. Każdy trener personalny ma swoje unikalne metody pracy z podopiecznym, język motywacyjny i charakter – to wszystko składa się na osiągnięcie sukcesu z danym klientem oraz budowanie pewnej relacji. 

Jak wyglądają pierwsze treningi personalne w Warszawie?

Pierwszy trening personalny może lekko przerażać, zresztą jak wszystko co jest nowe. Jednak nie ma żadnych powodów do paniki. Jesteś tu – na sali treningowej tylko i wyłącznie dla siebie. Trener personalny nie będzie wymagał od Ciebie przerzucania stukilogramowych sztang. Pierwszy trening zazwyczaj jest wzajemnym poznawaniem siebie. Twoich możliwości oraz metod pracy trenera personalnego. Zazwyczaj pierwszy trening to zapoznanie się technikami wykonywania poszczególnych ćwiczeń oraz podstawowe ćwiczenia. Osiągnięcie celu to przede wszystkim sukcesywne zwiększenie wysiłku i obciążenia, dlatego kolejne treningi będą dzielić się na trzy podstawowe części. Pierwszą z nich jest rozgrzewka, po której następuje realizowanie ustalonych na początku celów treningowych. Ostatnią częścią są ćwiczenia wyciszające i uspokajające organizm po wysiłku fizycznym. Wraz z upływem czasu, treningi będą wyglądać inaczej – stopniowo będzie zmieniać się liczba serii, powtórzeń, a także rodzaje wykonywanych ćwiczeń. 

Dobry trener personalny to część sukcesu

Dobry trener personalny powinien znać wiele metod treningowych, a przede wszystkim mieć dużą wiedzę z zakresu anatomii, biomechaniki czy fizjologii wysiłku. Trener personalny, z którym praca przyniesie efekty, jest także dobrym psychologiem. Ważny dla niego będzie Twój systematyczny rozwój, poprawa sprawności fizycznej oraz techniczna poprawność wykonywanych ćwiczeń. Kolejną cechą dobrego trenera personalnego jest zamiłowanie do swojej pracy. Warto pamiętać o tym, że praca trenera personalnego to również czas poświęcony na zdobywanie wiedzy, doświadczenia na kursach i szkoleniach oraz wiele czasu spędzonego na doszkalaniu się nie tylko podczas pracy z klientami. Trenerzy personalni w Warszawie często oferują usługi związane z dietetyką. Treningi fizyczne w połączeniu ze stosownymi zmianami w nawykach żywieniowych to prawdziwy klucz do sukcesu. Dostarczanie metabolizmowi i komórkom, substancji odżywczych lub mikroelementów jest niezbędne, dlatego stosowanie minerałów, witamin i białek to nieodłączny element pracy z trenerem personalnym. Trening personalny w przypadku osoby początkującej powinien odbywać się trzy razy w tygodniu, ponieważ organizm musi mieć czas na regenerację mięśni oraz układu nerwowego. Często klienci pytają po jakim czasie będzie widać pierwsze efekty treningu personalnego. Ciężko jest odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ to kwestia indywidualna. Z pewnością można stwierdzić, że już po pierwszym tygodniu ćwiczeń można zauważyć przypływ energii oraz dobre samopoczucie. Wiele zależy od metod treningowych, które zastosuje trener personalny, zaangażowania oraz systematyczności. 

Zalety treningu personalnego w Warszawie

  • Osiągnięcie lepszej kondycji i sprawności fizycznej
  • Pozbycie się zbędnych kilogramów
  • Zlikwidowanie cellulitu 
  • Ukształtowanie sylwetki
  • Nabranie pewności siebie
  • Przypływ energii
  • Poprawienie wyników badań