Jak wygląda depilacja laserowa i czy jest to zabieg skuteczny

Laserowa depilacja to doskonały zabieg dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą trwałego usunięcia niechcianego owłosienia z twarzy oraz ciała.

Depilacja zazwyczaj kojarzy się z bólem oraz czasochłonnym procesem, jednak wraz z pojawieniem się urządzeń laserowych, najnowszej innowacji w technologii usuwania owłosienia, takie problemy należą już do przeszłości. Laserowy system usuwania włosków wykorzystuje lasery diodowe i aleksandrytowe, które są specjalnie zaprojektowane do usuwania niechcianego owłosienia szybciej, wygodniej i przy mniejszej liczbie wizyt na wszystkich rodzajach skóry. Depilacja laserowa jest bezpiecznym i skutecznym sposobem na pozbycie się włosków z twarzy oraz ciała. Jest to dosyć prosty zabieg. Pigment w mieszkach włosowych pochłania światło lasera. Energia świetlna ogrzewa pigment i skutecznie niszczy mieszek włosowy, nie uszkadzając otaczających komórek skóry. Mieszek włosowy traci zdolność do produkcji i wzrostu włosa po uszkodzeniu przez laser. Zabieg laserem różni się od metody IPL. Laser wytwarza pojedyncze widmo intensywnie skoncentrowanego czystego światła w jednym kolorze i długości fali, podczas gdy depilacja IPL zapewnia szerokie spektrum kolorów i długości fal i nie jest możliwe skupienie energii światła na skoncentrowanej wiązce.

W rezultacie laser precyzyjnie celuje w ciemny pigment, czyli melaninę w mieszku włosowym, podczas gdy rozproszona energia IPL atakuje nie tylko melaninę w mieszku włosowym, ale także otaczającą skórę.

W ten sposób IPL może zmniejszyć i spowolnić odrastanie włosów, ale nie może trwale usunąć włosów w przeciwieństwie do lasera, co pozwala na bardzo głęboką, mocniejszą i precyzyjniejszą penetrację, osiągając trwałe rezultaty. Zabieg taki jak depilacja laserowa Mokotów to najnowocześniejsza procedura usuwania zbędnego owłosienia, laser stopniowo nagrzewa mieszek włosowy, a głowica jest stale przesuwana w tym samym obszarze, nie powodując przy tym bólu. Jest to odczucie podobne do masażu gorącymi kamieniami. Dodatkowo stosuje się nakładki chłodzące dla zwiększenia komfortu pacjenta.