Czy stosowanie ziół na obniżenie cholesterolu przynosi efekty?

Odbiegające od normy wyniki cholesterolu nie powinny budzić niepokoju, gdyż obecnie można znaleźć wiele leków i terapii, które pozwolą przywrócić prawidłowy poziom. Ważne jest jednak jak najszybsze skonsultowanie problemu z dobrym lekarzem, aby można było rozpocząć leczenie.

  1. Co zrobić w przypadku wysokiego cholesterolu?
  2. Zioła, które warto stosować na cholesterol
  3. Apteka internetowa z ziołami

Dodatkowo można znaleźć zioła na cholesterol, które w przypadku takich osób mogą okazać się doskonałym uzupełnieniem tradycyjnej terapii. Dzięki nim zadbasz o zdrowie swoje i swoich bliskich w sposób naturalny, a przede wszystkim skuteczny.

Co zrobić w przypadku wysokiego cholesterolu?

Zamiana nawyków związanych z żywieniem oraz wprowadzenie aktywności fizycznej jako stałego punktu dnia to dwa najczęściej wybierane rozwiązania przez osoby, które mają za wysoki cholesterol. Nie warto jednak popełniać błędu i szukać rozwiązania na własną rękę. Klucze znaczenie dla skuteczności terapii ma konsultacja wyników z lekarzem. Dopiero w momencie, w którym przepisze on swoje zalecenia, można rozważyć sięgnięcie po zioła na cholesterol. U pacjentów, którzy wdrożyli zmiany w trybie życia i żywieniu, a dodatkowo regularnie stosują leki i zioła na cholesterol, zazwyczaj udaje się z powodzeniem utrzymać go na prawidłowym poziomie. Z drugiej strony bagatelizowanie takich problemów i niepodjęcie kroków do obniżenia może prowadzić do poważnej miażdżycy lub innych chorób.

Zioła, które warto stosować na cholesterol

Działanie ziół stosowanych na cholesterol polega na wspieraniu całego układu trawiennego i regulowaniu pracy wątroby. Dodatkowo niektóre rośliny zawierają substancje, które słyną z tego, że zwiększają ochronę przed miażdżycą, a nawet pozwalają obniżyć zły cholesterol (często oznaczany jako cholesterol ldl). Jedną z takich roślin jest aloes, który w aptece internetowej dostępny jest w wielu postaciach. Można między innymi zamówić sok aloesowy, który ma dobry smak. Oprócz wspomnianego aloesu, na cholesterol warto stosować również inne zioła:

  • karczoch – dzięki substancjom chroniącym wątrobę i wspierającym jej funkcjonowanie, roślina ta wpływa pośrednio na obniżenie cholesterolu.
  • siemię lniane (len) – bogate w żelazo, magnez, błonnik oraz witaminy z grupy B. W przypadku regularnego stosowania tego zioła należy jednak zacząć od zasięgnięcia porady lekarskiej.
  • łupiny nasion babki płesznik – w naturalny sposób regulują pracę jelit, gdyż roślina jest bogata w błonnik. Dodatkowo babka płesznik zawiera pektyny, które ograniczają ilość wchłanianej żółci. To sprawia, że stosowanie tej rośliny zwiększa poziom dobrego cholesterolu, a jednocześnie obniża ilość złego (ldl).

W stałej ofercie apteki internetowej znajdziesz również wiele innych roślin, które można stosować na alergie, biegunki, bóle, menopauzę lub po prostu w celu zwiększenia odporności. Jeżeli nie wiesz, które z nich kupić dla siebie, zapytaj pracownika działu obsługi klienta lub sprawdź opis preparatu. Zioła dostępne są w formie syropów, saszetek, tabletek i kapsułek, co pozwala pacjentom dobrać formę leku do indywidualnych preferencji. Niezależnie jednak od wyboru pamiętaj o stosowaniu się do porad lekarza oraz zaleceń związanych z dawkowaniem. Zabezpieczy cię to przed niepożądanymi efektami ubocznymi.

Apteka internetowa z ziołami

Jeżeli planujesz zamówić zioła z oferty http://izielnik.pl/ziola-na-cholesterol, sprawdź przy okazji inne produkty, które możesz zamówić z dużym rabatem. Przy większych zamówieniach klienci nie muszą się przejmować kosztami dostawy, gdyż wówczas bierze je na siebie sklep internetowy. Dodatkowo nowi klienci mogą zapisać się na newsletter, aby uzyskać kod rabatowy.

undefined