Jak uchronić system bezkluczykowy przed kradzieżą sygnału

Współcześni złodzieje wynajdują coraz to nowe metody na kradzieże aut.

Również posiadacze aut z bezkluczykowym systemem otwierania drzwi i uruchamiania zapłonu nie mogą spać spokojnie. Wiele kradzieży takich samochodów polega na blokadzie sygnału kluczyka, aby pozostawić drzwi pojazdu otwarte. Drugim popularnym sposobem kradzieży takich pojazdów jest przechwycenie sygnału z kluczyka i przesłanie go do samochodu, który otwiera drzwi. Aby ustrzec się przed taką bezczelna kradzieżą, przede wszystkim należy kluczyki przechowywać z dala od drzwi i okien, aby zapobiec przechwyceniu sygnału, wzmocnieniu go i przesłaniu do auta. Kluczyki samochodowe przechowuj w zamkniętym pudełku, puszce, specjalnej torbie blokującej, aby sygnał nie został wyłapany z zewnątrz i użyty do otwarcia samochodu, i nie zapomnij zrobić tego samego z każdym zapasowym zestawem kluczy i pilotów. Woreczki lub torby blokujące sygnał mogą uniemożliwić dostęp do Twojego pojazdu, blokując przesyłanie kodu do pojazdu przez brelok, ponieważ są one pokryte warstwami metalicznego materiału. Umieszczenie kluczy w woreczku blokującym sygnał uniemożliwi złodziejom wzmocnienie sygnału używanego do kradzieży przekaźników. Sygnały bezprzewodowe na niektórych pilotach bezkluczykowych można wyłączyć, dlatego szczególnie na noc powinieneś skorzystać z takiej opcji.

Jako dodatkowe zabezpieczenie warto zamontować blokadę kierownicy, aby jak najbardziej utrudnić złodziejom kradzież pojazdu.

Większość współczesnych złodziei samochodów jest wyposażona w laptopy, a nie narzędzia ręczne, więc urządzenia mechaniczne, takie jak blokady kierownicy, mogą być prawdziwym środkiem odstraszającym. W celu zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą sygnału również pilot i kluczyki do auta powinny być chronione. Należy unikać pozostawiania w samochodzie niczego cennego oraz wszelkich dowodów wskazujących na to, że może znajdować się coś wartościowego. Unikaj też trzymania tam części garderoby, na przykład płaszczy, które mogą wyglądać, jakby coś ukrywały. Niektórzy twierdzą, że pozostawienie otwartego schowka na rękawiczki może udowodnić złodziejom, że nie ma w nim pieniędzy ani gadżetów, takich jak nawigacja satelitarna. Pokazywanie, że Twój samochód nie jest wart włamania, może zwiększyć jego bezpieczeństwo w nocy.