Czystość i higiena – podstawa w placówkach medycznych

Każda placówka medyczna powinna reprezentować odpowiedni poziom czystości i higieny. To podstawa w realizacji świadczeń medycznych. Aby utrzymać gabinet, przychodnię czy klinikę w należytym stanie, warto rozważyć skorzystanie z usług firm sprzątających zapewniających kompleksową obsługę.

Nieocenione znaczenie czystości i higieny

Właściwy poziom czystości i higieny jest niezwykle istotny w placówkach medycznych. To właśnie tam personel medyczny, a także pacjenci stykają się każdego dnia z różnymi drobnoustrojami – bakteriami, wirusami, grzybami. Niebezpieczne są także zabrudzenia nanoszone wraz z obuwiem, osadzający się kurz, które mogą powodować pojawienie się niebezpieczeństwa podczas prowadzonych procedur.

Zabrudzenia są zatem niepożądane w gabinecie, przychodni, klinice medycznej – nie tylko wpływają negatywnie na jej wizerunek, ale również mogą być niebezpieczne.

Profesjonalne sprzątanie gabinetów, przychodni, klinik medycznych

Placówki medyczne zobowiązane są do utrzymywania właściwego poziomu czystości i higieny. Obowiązek ten mogą realizować na różne sposoby – także z wykorzystaniem usług outsourcingowych, czyli przez zlecenie sprzątania zewnętrznym firmom.

Firmy sprzątające mogą zapewnić swoim klientom kompleksową, fachową obsługę, która będzie obejmowała szeroką gamę czynności. Sprzątanie obejmować może nie tylko same pomieszczenia, w których przyjmowani są pacjenci, ale również klatki schodowe, ciągi komunikacyjne, pomieszczenia administracyjno-biurowe, zewnętrzny obszar budynku.

Sprzątanie placówek medycznych – zakres usług:

  • ścieranie kurzu
  • dezynfekcja nawierzchni
  • odkurzanie i mycie podłóg
  • konserwacja podłóg
  • mycie okien i osłon okiennych
  • pranie wykładzin, tapicerek meblowych
  • utrzymanie czystości w pomieszczeniach sanitarnych

To wybrany zakres usług, które obejmuje sprzątanie placówek medycznych świadczone przez profesjonalne firmy sprzątające. Z dokładną ofertą można zapoznać się na ich stronach internetowych.