Drabinki gimnastyczne – jakie wybrać?

Z pewnością drabinki gimnastyczne mogą pomagać w wielu różnych ćwiczeniach. Wiele osób pamięta tego rodzaju ćwiczenia ze szkoły, kiedy wisząc na drabinkach podciągaliśmy kolana. Tego rodzaju ćwiczenia z pewnością pomagały uczniom ćwiczyć swoją sprawność.

W domu drabinki mogą zostać zastąpione przez drążki, które możemy umieścić w naszych framugach drzwi. Umożliwiają one wykonywanie kilku ćwiczeń, można przykładowo ćwiczyć podciąganie. Dobrym ćwiczeniem na rozciąganie jest zwis, który dodatkowo odciąża kręgosłup. Drabinki pozwalają wykonywać trening wzmacniający i rozciągający. W ćwiczeniach na drabinkach mogę bać udział wszystkie partie naszych mięśni. Dzięki tego rodzaju ćwiczeniom wzmacniamy mięśnie nóg, pośladki, czy plecy, tego rodzaju ćwiczenia są także bardzo dobre dla naszego kręgosłupa. Podczas tego rodzaju ćwiczeń nie potrzebujemy dodatkowej asekuracji, Z pewnością są to ćwiczenia odpowiednie dla osób z problemami związanymi z kręgosłupem.

W przypadku dzieci drabinki pomagają ćwiczyć prawidłową postawę ciała. Drabinki najczęściej wykonane są z drewna, wszystkie elementy muszą być oczywiście bardzo wytrzymałe aby nie uległy uszkodzenia podczas ćwiczeń.

Drewniane drabinki powinny być odpowiednio zaimpregnowane, oraz muszą być odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nie mogą także pęknąć pod ciężarem ćwiczącej osoby. Jednym z rodzajów drewna które dobrze się sprawdza jest buk, które jest bardzo mocnym drewnem. Powierzchnia i profil powinna umożliwiać mocny chwyt. Warto zwrócić także uwagę na jakość elementów mocujących.

Przykładowo metalowe kotwy, dzięki którym montujemy je do ściany muszą być bardzo mocne, ponieważ to decyduje o bezpieczeństwie osób ćwiczących.

Najczęściej drabinki mają wysokość 2,5 metra, ale możemy znaleźć także wyższe modele. Szczegóły dotyczące drabinek możemy znaleźć na stronie https://www.sport-transfer.com.pl/drabinki-gimnastyczne, znajdziemy tam nie tylko drabinki, ale także akcesoria do mocowania, oraz różne akcesoria. Możemy znaleźć informacje na temat elementów mocujących do ściany, jak również do podłogi.