Zabiegi implantologii

Chirurgia implantów dentystycznych to procedura, która zastępuje korzenie zębów metalowymi, śrubowymi słupkami i zastępuje uszkodzone lub brakujące zęby sztucznymi implantami, które wyglądają i działają podobnie do prawdziwych.

Chirurgia implantologiczna może stanowić dobrą alternatywę dla protez dentystycznych lub mostu, która nie pasuje dobrze i może zaoferować opcję, gdy brak naturalnych korzeni zębów nie pozwala na budowę protezy lub wymiany zęba mostowego. Sposób wykonywania operacji implantologicznej zależy od rodzaju implantu i stanu kości szczęki. Procedura może obejmować kilka etapów. Główną zaletą implantów jest solidne podparcie nowych zębów, proces ten wymaga, aby kość zagoiła się wokół implantu. Ponieważ gojenie się kości wymaga czasu, zakończenie leczenia może potrwać kilka miesięcy. Implanty dentystyczne są chirurgicznie umieszczane w kości szczęki, gdzie służą jako korzenie brakujących zębów. Ponieważ tytan w implantach stapia się z kością szczęki, implanty nie ruszają się, ani nie uszkadzają kości, tak jak mogłyby to zrobić mosty lub protezy. Implanty dentystyczne mogą być odpowiednie dla osoby, która ma jeden lub więcej brakujących zębów, nie chce lub nie może nosić protezy oraz ma odpowiednią kość, aby zabezpieczyć implanty lub mieć możliwość przeszczepu kości. Implanty dentystyczne wymagają jednego lub więcej zabiegów chirurgicznych.

Zabiegi zazwyczaj przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Proces zakładania implantu dentystycznego obejmuje wiele etapów, w tym umieszczenie implantu dentystycznego w kości, gojenie kości, umieszczenie zaczepu na śrubie i założenie korony zęba. Cały proces wszczepianie implantów Sosnowiec może potrwać wiele miesięcy. Znaczna część tego czasu jest przeznaczona na gojenie kości w szczęce. W zależności od sytuacji, wykonanej konkretnej procedury lub użytych materiałów, niektóre etapy można czasem połączyć. Większość implantów dentystycznych sprawia, że wyglądają i zachowują jak naturalne zęby i są najbliższą naturalną, alternatywą dla utraconych zębów. Pomaga to nie tylko zachować estetyczny wygląd twarzy, ale także implanty dentystyczne zachowują ogólną strukturę jamy ustnej, zapobiegając przesuwaniu się innych zębów z ich normalnej pozycji.