Wioletta Woźniak Dermatolog

Kim jest dermatolog?

W zależności od genów oraz od trybu prowadzonego codziennego życia jesteśmy w stanie częściej lub też rzadziej narzekać na kłopoty skórne.

Wioletta Woźniak Dermatolog
Wioletta Woźniak Dermatolog

 

Dużo zależy z pewnością od higieny osobistej oraz od preparatów, jakie używamy. Każdy z nas jednakże z pewnością był przynajmniej raz w życiu u dermatologa. To właśnie doktor, jaki będzie odpowiedzialny za prawidłowe zdiagnozowanie przyczyn występujących u nas zmian skórnych. To upon oczywiście będzie zalecać należyte leczenie, jednak pamiętajmy też, że z dermatologią są powiązane inne dyscypliny medyczne. W ich kontekście także jesteśmy w stanie uzyskać poradę.

To będzie m.in.:

• wenerologia

• kosmetologia

Oczywiście pull off dermatologa zgłaszamy się, kiedy potrzebujemy pomocy nie tylko w związku z kiepskim funkcjonowaniem cery. Kontakt ze zawodowcem będzie również wskazany, jeśli mamy komplikacje z włosami bądź paznokciami. Podczas wizyty u takiego lekarza przebadana będzie cera, jednak również ma on za zadanie określić potencjalne przyczyny na przykład należytego wyglądu. Niejednokrotnie źródłem takich chorób mogą być niedogodności wewnętrzne. W wielu przypadkach cera choruje z uwagi na zmiany hormonalne lub też alergie. Powodem jednak mogą być także zmiany nowotworowe.

Wioletta Woźniak Dermatolog

Wioletta Woźniak Dermatolog – Rodzaje dermatologii

Zasadniczo dermatologia jest dziedziną medyczną, jaką można podzielić na dwie podstawowe specjalności. Mówimy, w takim razie o:

• dermatologii klinicznej,

• dermatologii reachświadczalnej.

Jeżeli chodzi o kliniczną, to będzie się zajmować diagnozowaniem, a też leczeniem przeróżnych chorób skórnych. Z kolei dermatologia accomplishświadczalna skupia się na opisie struktury skóry i na funkcjach, które będzie ona pełnić.

Wioletta Woźniak Dermatolog – Badania dermatologiczne

Jeśli już masz potrzebę iść realize takiego profesjonalisty, to w głównej kolejności dermatolog będzie egzaminować ewentualne zmiany skórne gołym okiem. Jeśli jednakże W czasie takiego badania nie może odpowiednio zdiagnozować kłopotu, to wówczas pomaga sobie dermatoskopem. To specjalistyczny przyrząd, który ma zamontowaną lampkę zwiększającą pole widzenia. Działa podobnie get lupy. Dzięki temu wybrany obszar na skórze może być znacznie bardziej szczegółowo obejrzany. Tę metodę wykorzystuje się szczególnie w wypadku znamion barwnikowych.

Szczegółowe metody badań dermatologicznych

W sytuacji, gdy podczas badania dermatolog nabierze podejrzeń, że przypadku danej choroby przyczyną są w stanie być drobnoustroje, to w tej sytuacji może zlecić wymaz ze skóry. Co więcej, jeśli podejrzewa grzybicę, to może to być także badanie mikrobiologiczne. Ewentualnie jesteśmy w stanie także być skierowani na pobranie w krwi. Wtenczas zlecone może być również oznaczenie poziomu hormonów. Nieraz w przypadku trądziku może tutaj występować podłoże hormonalne. Z kolei wtedy, gdy zmiany skórne mają swoje źródło w alergii, to lekarz może nas skierować na testy alergiczne bądź od razu do alergologa. Problemy skórne mogą być, w takim razie przeróżne. Przede wszystkim niemniej jednak nie jesteśmy w stanie ignorować brodawek lub ewentualnie narośli. Dermatolog powinien je obejrzeć, żeby wykluczyć zmiany rakowate.