Wieloetapowy proces rekrutacji do policji

Niektórzy przystępują do pracy w policji, ponieważ mają nadzieję, że uda im się sporo zarobić.

Nie ma się co oszukiwać, że od razu uda się zarobić górę pieniędzy, ponieważ pierwsza grupa szeregowa (tzw. kursant) zarabia niecałe 2900 zł na rękę. Z czasem jednak można liczyć na podwyżki. Inni, przystępując do procesu rekrutacji, nie kierują się pobudkami finansowymi. Nie chodzi jednak o to, co komu siedzi w głowie, ale o proces rekrutacji do policjiktóry jest niezwykle wymagający. To moment kiedy obowiązywać będą testy, sprawdzające wiedzę, jak również kondycję fizyczną.

 

Wieloetapowy proces rekrutacji do policji

Sprawność i szybkość

Fizyczne testy do policji nie są długie. Trzeba jednak wiedzieć, że jeżeli ktoś do tej pory nie uprawiał żadnej aktywności fizycznej (oprócz leżenia na kanapie, skupiając się na przełączaniu poszczególnych kanałów w TV), nie ma szans na przejście przez pierwszą fazę. Duża osób macha na to ręką, no bo jak tu nie wykonać kilku ćwiczeń w niecałe dwie minuty? Bułka z masłem! Ileż osób wychodziło z takiego założenia, brutalnie weryfikując swoje oczekiwania podczas testu w procesie rekrutacji? Lepiej ich nie liczyć, ponieważ będzie żal tego, że nikt nie przygotował się do tego starannie.

Podczas tego fizycznego testu liczy się sprawność, szybkość, ale także dokładność. Komisja egzaminacyjna na pewno będzie sprawdzać to, czy każde ćwiczenie zostało wykonane w sposób co najmniej satysfakcjonujący. A nie jest to na pewno łatwe. Trzeba przy tym wykazać się nie tylko dobrą koordynacją ruchową, ale również wytrzymałością siłową. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ kondycja fizyczna będzie sprawdzana tak naprawdę każdego dnia, podczas służby, przez samo ŻYCIE! Strona https://www.rekrutacja-do-policji.pl/ pomoże Ci w zdobyciu odpowiedniej wiedzy.

Wiedza do zdobycia

Kolejne testy do policji to odpowiednia wiedza. Konieczna do tego, aby zdać sobie sprawę z tego, czy policjant wie, jakie są obowiązujące przepisy prawa. Test skupia się na zasadach odnoszących się do funkcjonowania władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej oraz bezpieczeństwa publicznego. Ważne jest więc, aby dobrze poznać nie tylko Konstytucję Rzeczypospolitej, która odnosi się do władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej. Trzeba również poznać obowiązującą Ustawę o Policji, która właśnie szeroko omawia bezpieczeństwo publiczne. Tak, nauki jest dużo, ale właśnie po to są organizowane te testy. Aby móc udowodnić, że każda osoba jest świadoma tego, że praca policjanta to nie żadne przelewki. Aczkolwiek, osoby pewne siebie, mają szanse dobrze zdać takie właśnie testy.