Styl urządzania wnętrz inspirowany Skandynawią

Podstawą skandynawskiego stylu urządzania wnętrz jest prostota, minimalizm, funkcjonalność mebli i akcesoriów, neutralna paleta barw.

Na prostym, jasnym tle możesz sobie pozwolić na odrobinę koloru, ale w przypadku klasycznego współczesnego stylu skandynawskiego, dopuszczalne są kolory czerni, bieli i szarości.

Styl urządzania wnętrz inspirowany Skandynawią

W wielu sklepach znajdziesz obecnie dodatki w stylu skandynawskim

W estetyce skandynawskiej kluczowa jest natura, a zwłaszcza drewno. Ta inspirowana Szwecją stylistyka wnętrz to drewniane meble w delikatnych neutralnych kolorach, odkryte deski podłogowe, które mogą być pomalowane na biało, drewniane okładziny na ścianach. Aby uzyskać bardziej surowy wygląd, poszukaj bielonego na słońcu odzyskanego drewna, im bardziej sękate deski, tym lepiej. Ściany również powinny być jasne, stanowić czyste tło dla mebli i dodatków w stylu skandynawskim.

Wybór koloru jest ważny nie tylko ze względu na ogólny wygląd, ale będzie miał również duży wpływ na to, jak się czujesz w przestrzeni. Jednak neutralność stylu skandynawskiego nie oznacza malowania ścian w mdłym odcieniu. Możesz stworzyć neutralną wersję praktycznie dowolnego koloru, wybierając bardzo jasny lub bardzo ciemny. Pomyśl o szarościach, beżach i piaskowych odcieniach, z których wszystkie działają w dowolnej wersji od jasnej do ciemnej jako neutralne tło, które można połączyć z dowolnym innym akcentem kolorystycznym. W połączeniu z jasnymi kolorami i bielą wiele odcieni pięknie podkreśli prostotę i funkcjonalność mebli w stylu skandynawskim.

Chociaż jasna kolorystyka może się niektórym wydawać zbyt zimna i surowa, jednak wprowadzając akcenty i meble drewniane, dodajemy pomieszczeniom przytulności. Jeśli szukasz inspiracji, aby urządzić dom lub mieszkanie w takim stylu, zobacz co posiada w ofercie sklep z dodatkami skandynawskimi. Biel, czerń i ciemna szarość to podstawowe, często używane odcienie w skandynawskiej palecie. Możesz jednak wprowadzić wiele ciekawych tekstur i materiałów, aby wnętrze było przyjemne, dodatki powinny jednak pasować do bieli na ścianach i podłogach jako niezawodnego i świeżego tła.

Posted in Dom