Sprawdź, jak rozpocząć zdrowy tryb życia!

Zapewne nie raz obiecywałeś sobie, że zadasz o zdrowie, rozpoczniesz dietę i schudniesz. Najczęściej takie obietnice nie są realizowane lub początkowy zapał z upływem czasu słabnie, a Ty wracasz do punktu wyjścia. Nie ma się czemu dziwić, bo zmiana nie powinna polegać na restrykcyjnej diecie i szybkim powrocie do złych nawyków, ale na zmianie obecnych przyzwyczajeń. Rozpoczęcie zdrowego trybu życia wbrew pozorom nie jest takie trudne. Będzie wymagać od Ciebie odrobiny samodyscypliny, szczególnie w początkowej fazie, jednak w dłuższej perspektywie nie będziesz chciał zrezygnować z nowych nawyków.

Od czego zacząć zdrowy tryb życia?

Zmiany nawyków żywieniowych nie odkładaj na później. Jeśli chcesz coś zmienić w sposobie odżywiania, zacznij działać tu i teraz. Odkładanie postanowienia w czasie może skutkować tym, że w końcu się zniechęcisz i rozmyślisz.

Zacznij od postawienia sobie konkretnego i możliwego do zrealizowania celu. Twoją motywacją może być na przykład chęć zrzucenia 10 kg, poprawienie wyników badań albo powrót do wagi sprzed kilku lat. Zasady, które będą obowiązywać po zmianie spisz w formie planu na najbliższe 21 dni. Udowodniono, że dopiero po tym czasie przyzwyczajamy się do nowych nawyków i łatwiej nam je przestrzegać.

Motorem napędowym Twojej przemiany powinna być odpowiednia motywacja. Ustal sobie jakąś nagrodę, za osiągnięcie postawionego wcześniej celu. Łatwiej jest do niego dążyć, jeśli wiesz, że po jego osiągnięciu będziesz mógł zafundować sobie chwile przyjemności. Pamiętaj, aby nie stosować rygorystycznych diet. W zmianie trybu życia najważniejsza jest konsekwencja i to aby nowe nawyki zagościły w Twoim życiu na stałe. Oprócz odpowiedniej diety i ćwiczeń fizycznych warto wspomóc organizm w walce o lepsze samopoczucie odpowiednimi suplementami diety i produktami spożywczymi. Specjalistyczne produkty, które pomogą Ci prowadzić zdrowy tryb życia znajdziesz w sklepie Magosia Shop. Propozycje, które tam znajdziesz, to odpowiednio zbilansowane suplementy diety, które pozytywnie wpłyną na Twój organizm. W ofercie dostępne są również zdrowe przekąski, które z powodzeniem będą mogły zastąpić normalny posiłek w sytuacjach, gdy nie masz czasu lub ochoty na gotowanie.

8 zasad zdrowego trybu życia

Zdrowy tryb życia to niezwykle rozległy temat, na który znajdziesz szereg publikacji. Zawarte tam informacje nierzadko są trudne do zapamiętania, szczególnie gdy dopiero rozpoczynasz wprowadzanie zmian. Z tego powodu zebraliśmy dla Ciebie kilka najważniejszych zasad:

1. Pozbądź się z mieszkania pokus, które mogą utrudnić Ci przemianę.

2. Nie usprawiedliwiaj jedzenia niezdrowych produktów.

3. Jedz regularnie.

4. Kupuj zdrowe produkty spożywcze.

5. Zbilansuj swoją dietę w taki sposób, aby nie odczuwać głodu przy obniżonym bilansie energetycznym.

6. Wybieraj sycące, ale nie tuczące produkty.

7. Dbaj o nawodnienie organizmu.

8. Wprowadź regularną aktywność fizyczną.