Profesjonalny serwis urządzeń hydraulicznych

Awaria różnego rodzaju sprzętu może zdarzyć się w najmniej oczekiwanej chwili, przykładowo kiedy prowadzimy pracę budowlane w trudno dostępnym miejscu możemy mieć problem z szybkim usunięciem usterki.

Wiele maszyn wykorzystanych w budownictwie używa różnego rodzaju siłowników hydraulicznych, bardzo dobrym przykładem jest tutaj koparka, której ramię działa w oparciu o hydraulikę. Powinniśmy zwrócić uwagę iż w tego rodzaju urządzeniach i maszynach niektóre przewody hydrauliczne znajdują się na zewnątrz. W przypadku kiedy w czasie prowadzonych prac coś spadnie na nasze urządzenie, może doprowadzić do rozszczelnienia przewodów hydraulicznych, wówczas spada ciśnienie, a praca będzie niemożliwa. Oczywiście w tym przypadku może przykładowo zawieźć nas uszczelka, złączka czy też rozdarty zostanie sam wąż hydrauliczny. Oczywiście przewody tego rodzaju posiadają dodatkowe oploty metalowe, lub też wykonane z różnego rodzaju wytrzymałych tworzyw, jednak niekiedy dość duża siła może spowodować nieszczelność. Profesjonalny serwis urządzeń hydraulicznych

W tym przypadku powinniśmy szybko zająć się naprawami, jeżeli posiadamy odpowiedni sprzęt i wiedzę z pewnością uda nam się szybko doprowadzić maszynę do stanu używalności.

Jednak czasem może być to większy problem, rozszczelnieniu może ulec sam siłownik hydrauliczny, wówczas może być to problem którego nie usuniemy we własnym zakresie. W tym przypadku pomoże nam odpowiedni serwis, który będzie posiadał części zapasowe oraz specjalistów którzy będą wiedzieli jak szybko wymienić zepsute podzespoły. Trzeba także wykonać testy szczelności, tak aby mieć pewność iż maszyna będzie pracowała bez zarzutu. Obecnie serwisy dojeżdżają na miejsce prowadzonych prac, posiadają odpowiednie wyposażenie w swoich pojazdach, umożliwiające naprawy różnego rodzaju usterek związanych z siłownikami hydraulicznymi. Jeżeli jest to niewielka usterka wówczas regeneracja siłowników hydraulicznych może odbyć się na miejscu, ma to dużą zaletę ponieważ będziemy mogli szybko wrócić do pracy, a straty związane z opóźnieniami będą niewielkie.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem hydrauliki siłowej BANAT: https://hydroserwishs.pl