Ocieplanie poddaszy przy pomocy pianki PUR

Właściwości pianki poliuretanowej sprawiają, iż jest ona obecnie bardzo chętnie wykorzystywana w przypadku rozwiązań izolacyjnych oraz ociepleniowych.

Bardzo dobrze sprawdza się w przypadku poddasza, w tym możemy wykorzystać wówczas piankę, która oddycha. Będzie to specjalna pianka otwartokomórkowa, która pozwala na swobodny przepływ pary wodnej. W przypadku innych rozwiązań izolacyjnych przykładowo waty szklanej mogą powstawać ogniska grzyba oraz pleśni, ze względu na słabo wymianę powietrza.

Ocieplanie poddaszy przy pomocy pianki PUR

Właściwości pianki poliuretanowej

W pewnym sensie piankę poliuretanową można porównać do gąbki, pianka paroprzepuszczalna jest materiałem termoizolacyjnym, możemy zastąpić nią ocieplenia wykonane za pomocą wełny mineralnej czy też innych rodzajów ociepleń. Oczywiście możemy zastosować ją również na zewnątrz, wówczas izolacja oraz ocieplenie będzie dużo skuteczniejsze. Innym rodzajem będzie pianka poliuretanowa która posiada komórki zamknięte, w tym przypadku będzie to doskonała izolacja, zatem możemy zastosować ją w przypadku fundamentów, elewacji, może być to także doskonała izolacja stropów. Niekiedy będziemy mieli potrzebę zaizolowania ścian w piwnicy od zewnątrz oraz od wewnątrz wówczas tego typu pianka doskonale się sprawdzi.

Oczywiście najczęściej stosujemy ją na poddaszu, pianka tego typu wygłasza, dodatkowo jest antyalergiczna, podczas układania nie występuje pylenie. Dodatkowo pianka może pozytywnie wpłynąć na uszczelnienie całej konstrukcji dachowej. Z pewnością dużą zaletą jest prędkość nakładania, w tym przypadku jest to materiał, za pomocą którego będziemy mogli najszybciej wykonać ocieplenie nawet dużych powierzchni. Oczywiście pianka doskonale sprawdzi się zarówno na betonie czy też drewnie, będzie przylegała także do folii dachowej lub papy.

Do wykonania izolacji z pianki poliuretanowej potrzeba odpowiedniego sprzętu oraz doświadczonej ekipy pracowników. Więcej na ten temat możemy przeczytać na stronie https://best-point.pl/miasta/ostrow-mazowiecka/. Oczywiście na terenie całej polski działają firmy które wykonują tego rodzaju usługi, także w Ostrowie Mazowieckim znajdziemy firmę, która wykona dla nas profesjonalną izolację przy pomocy pianki poliuretanowej.

Posted in Dom