Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?

Pajączki, miejscowe zaczerwienienia czy wrażliwość to poważne problemy skórne, które są charakterystyczne dla skóry naczynkowej.

Wiele kobiet boryka się z tym trudnym, uciążliwym problemem. Wpływ na zaognienie kondycji skóry mogą mieć czynniki zewnętrzne, takie jak długa eksploatacja na słońce, wahania temperatury czy stosowanie leków sterydowych. Problem jednak można skutecznie zlikwidować poddając się odpowiednim zabiegom kosmetycznym. Najpopularniejsze i najskuteczniejsze jest zdecydowanie laserowe zamykanie naczynek.

Wielu pacjentów obawia się, że laserowa ingerencja w ich ciało będzie miała poważne konsekwencje stanu ich organizmu

. Można jednak być o to spokojnym. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i zawsze wykonuje się go po wcześniejszej konsultacji z doświadczonym lekarzem. Dzięki temu w żaden sposób nie zaszkodzi zdrowiu. Kliniki, które specjalizują się w laserowym zamykaniu naczynek dobierają rodzaj lasera do indywidualnego problemu, z jakim klient się do nich zgłasza. Dzięki temu intensywność naświetlania może być taka, jakiej potrzebuje dana osoba borykająca się ze skórą naczynkową. Warto podkreślić, że dobrej jakości laser jest w stanie poradzić sobie ze zmianami skórnymi różnego pochodzenia. Może zmniejszyć dyskomfort związany z występowaniem tego typu zmian na skórze. Cały zabieg zwykle trwa około 20 minut. Wszystko zależy oczywiście od obszaru, który poddawany jest terapii. Laseroterapia polega na skierowaniu wiązki lasera na naczynka krwionośne. Promienie są pochłaniania przez czerwony barwnik krwi, co powoduje wytwarzanie się odpowiedniej ilości energii cieplnej. Następnym etapem jest odparowywanie wody oraz wysuszanie ścianek naczyń krwionośnych. Stopniowo zaczynają one obumierać i ulegają usunięciu z tkanki. Skuteczność laseroterapii jest gwarantowana, dlatego jak najbardziej można uzyskać wysokie zadowolenie z tego, jak będzie przebiegał zabieg. Można będzie cieszyć się z pięknej cery bez większych problemów, co jak najbardziej dla każdego będzie dobrą wiadomością. Na stronie polecanej przez nas renomowanej klinki https://www.arsmedica.lublin.pl znajdziesz wszystkie szczegóły tego zabiegu. Zachęcamy do kontaktu z salonem i umówieniem się na dogodny termin w celu poprawy kondycji skóry naczynkowej!