Kurs języka angielskiego. Jaki najlepiej wybrać?

Obecnie angielski jest dostępny w każdej szkole. Znajomość tego języka bardzo ułatwia życie. Pomaga znaleźć lepszą pracę czy też poradzić sobie na wycieczce w innym kraju. Nie zawsze jednak szkolny poziom nauczania pozwala na pozyskanie kompetencji językowych wystarczających do swobodnego komunikowania się. Alternatywą jest uczęszczanie na kurs językowy. Jaki wybrać, by szybko osiągnąć pożądane efekty?

Kurs z języka angielskiego – indywidualny czy grupowy?

Właściwie każda szkoła językowa ma w swojej ofercie szeroki wybór kursów, które mogą odbywać się zarówno w określonych grupach, jak i w trybie 1:1. Wszystko zależy od naszych potrzeb i tego, jaki rezultat chcemy osiągnąć.

Wady i zalety kursu grupowego

Praca w grupie generuje rywalizację, a to z kolei prowadzi do zwiększonej motywacji do nauki. Kursy grupowe są z reguły tańsze niż indywidualne, a i tak mogą przynieść zadowalające efekty. Nauczycielowi łatwo przeprowadzić wiele ćwiczeń w parach, co pomaga w doskonaleniu umiejętności mówienia po angielsku i tym samym przełamaniu bariery językowej. Niestety kursy grupowe odbywają się zwykle w określonych porach i dniach, trzeba więc dostosować do nich nasz plan dnia.

Wady i zalety kursu indywidualnego

W tym przypadku godziny lekcji są elastyczne. Dzięki kursom indywidualnym nauczyciel pracuje wyłącznie z Tobą, jego uwaga nie rozprasza się na kilka innych osób. Również poziom nauczania jest dopasowany wyłącznie do Twoich potrzeb. Minusem jest fakt, że nawet ćwiczenie konwersacji z tutorem może nie pozwolić na przełamanie nieśmiałości, i rozmowa po angielsku z obcą osobą będzie sprawiała trudności.

Kurs języka angielskiego – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Zanim zapiszesz się do konkretnej szkoły, sprawdź opinie na jej temat. Jeśli decydujesz się na kurs indywidualny, postaraj się dotrzeć do osób, które uczęszczają na zajęcia do wybranego nauczyciela. W ten sposób dowiesz się, czy są zadowoleni z osiąganych rezultatów. Zanim przystąpisz do nauki, zastanów się, jaki jest Twój cel, jak wyobrażasz sobie swoje umiejętności po zakończeniu kursu. 

Kurs języka angielskiego w Częstochowie można znaleźć na http://tarkowski.edu.pl/.