Jak zadbać o zdrowy sen swojego dziecka?

Zdrowy i niczym nie zakłócony sen dziecka jest niezbędny, by mogło się ono prawidłowo rozwijać. Dlatego wybór poduszki, kołdry, łóżka i tekstyliów nie może być przypadkowy. W tym artykule sprawdzisz, jak zapewnić swojemu maluchowi higieniczny i spokojny sen.

Łóżko szyte na miarę potrzeb dziecka

Nie ma znaczenia, jak drogie łóżko i materac wybierzesz, jeśli nie będą one umożliwiały dziecku wygodnego i zdrowego snu. Wiele osób patrzy jedynie na cenę i wygląd wypoczynku dla dziecka. To nie wszystko. Liczy się przede wszystkim funkcjonalność takiego mebla. Na co więc zwracać uwagę?

Na popularności zyskują łóżka rosnące razem w maluchem. Można je powiększać, więc to dodatkowy atut, gdy nie chcemy, co roku wymieniać wypoczynku maluchowi. Kolejna kwestia to odpowiedni materac. Co rozumieć przez to słowo? Odpowiedni, czyli taki, który nie powoduje alergii i dba o kręgosłup naszej pociechy w czasie snu. Musi dopasowywać się do ciała i podpierać najważniejsze części pleców.

Pościel i kołdra – stawiaj na jakość

Kupując pościel dla malucha, najpierw zwracaj uwagę na jej skład. Nie warto przedkładać wzoru i ulubionego koloru dziecka ponad jakość tekstyliów, pod którymi będzie spało. Najlepszym materiałem jest bawełna i len. Zimą można postawiać na flanelę lub wełnę. Tkaniny o takim składzie zapewnią dziecku zdrowy i komfortowy sen.

Materiał pościeli jest równie istotny, co skład kołdry i poduszki. Nie bez przyczyny lekarze zalecają częste wietrzenie tych elementów i zmianę poduszek oraz kołder co 2 lata. Nakrycie może być siedliskiem roztoczy i bakterii. Szczególnie, gdy po chorobie dziecka nie wypierzemy kołdry i poduszek. Warto więc kupować takie, które mają naturalny, antyalergiczny skład powłoki i wypełnienia. Sprawdzajmy, czy poduszka dla dziecka może być prana w pralce. Jeśli nie, możemy wietrzyć ją w czasie mrozów lub odświeżać za pomocą pary z żelazka.

Gdzie kupić wysokiej jakości poduszki?

Zanim zdecydujesz się na konkretny typ, dokładnie przeanalizuj wielkość, skład poduszki i materiał, którym jest powleczona. Na stronach internetowych sklepów z materacami i pościelą, takich jak ExpertSnu, znajdziesz szeroki wybór kołder, tekstyliów, materaców i poduszek dla swojej rodziny.