Jak wybrać odpowiednie łóżko?

Polski producent materacy, idealnie dopasowane do potrzeb łóżka, najwyższy poziom wygody – tymi i podobnymi argumentami zachwalane są potencjalnym klientom łóżka. Wszyscy wiemy teoretycznie, że odpowiednio dobrany materac, stabilna konstrukcja łóżka to ważne elementy gwarantujące dobry sen. Pojawia się jednak pytanie, jak to właściwie ocenić. 

Idealne łóżko — czyli jakie?

W sypialni liczy się przede wszystkim łóżko i pościel. Te dwa elementy mają największy wpływ na komfort naszego snu. Znaczenie ma oczywiście również odpowiednio poziom zaciemnienia w sypialni, właściwa temperatura, poziom nawilżenia powietrza — nad wszystkimi tymi elementami warto oczywiście pracować, ale bez dobrego łóżka można zapomnieć o autentycznym wypoczynku.

Opcje przeglądania na stronach z łóżkami pozwalają nam na szczegółową filtrację oferty od wielu stron. Pytanie jednak ile osób wie, co tak naprawdę liczy się w ocenie łóżka, co ma realny wpływ na nasz komfort i na co na pewno należy zwracać uwagę?

W łóżku liczy się przede wszystkim jego konstrukcja. Powinna być stabilna, umożliwiająca łatwy dostęp i wejście na nie, w końcu dopasowana do potrzeb. Jeśli chcesz w łóżku nie tylko spać, ale na przykład czytać, oglądać filmy, być może warto pomyśleć o miękkim wezgłowiu. Jeśli lubisz spać wyżej, łóżko kontynentalne z bardzo solidną konstrukcją to coś dla ciebie. W przypadku łóżek tapicerowanych warto zwrócić uwagę nie tylko, jak kolor materiału ożywi sypialnię, ale i w jakim stopniu sam materiał jest trwały, higieniczny, łatwy do utrzymania w czystości.

W końcu idealne łóżko do również takie, które ma idealnie dopasowany materac. Bez tego ostatniego elementu sypialnia dalej nie spełnia podstawowego wymogu, jakim jest gwarancja komfortowego snu. Łóżko więc zawsze trzeba oceniać razem z materacem. Oczywiście sam materac ma swoje parametry, które trzeba również sprawdzić, natomiast istotne jest również to, jak bardzo dokładnie jest on dobrany do łóżka.

Gdzie robić zakupy? Sklep z łóżkami

Fachowa obsługa może pomóc rozwiązać wiele wątpliwości, na które napotykamy, wybierają łóżko. Jakiego rodzaju zagłówek wybrać, czym różni się jedna podstawa łóżka od drugiej, które łóżko jest bardziej miękkie, jaki materac będzie lepszy dla osób z problemami z zasypianiem — to tylko przykładowe, bardzo ogólne pytania, na które odpowiedzi może udzielić fachowa obłuda sklepu. Łóżko to mebel, który ma zostać w sypialni na lata, warto więc skorzystać z możliwości konsultacji ze specjalistą i rozwiać swoje wątpliwości. Produktów jest naprawdę wiele, w trybie podglądu na stronie internetowej nie zawsze wszystko widać. Dobry sklep z łóżkami także w sieci udostępnia możliwość kontaktu ze swoją obsługą.

Z pewnością warto wybierać sklepy koncentrujące się tylko na wyposażeniu sypialni czy nawet samych łóżkach i materacach. Kupując w takich miejscach, zyskujesz gwarancję, że osoby, które ci doradzają to prawdziwi specjaliści.

Łóżka tapicerowane, kontynentalne czy drewniane?

Wybór łóżek jest obecnie naprawdę bardzo duży. To oczywiście dobra informacja, ponieważ ta różnorodność pozwala znaleźć model odpowiadający na twoje potrzeby i oczekiwania. Te najpierw jednak trzeba sprecyzować.

Warto na początek zastanowić się, czy zależy ci na naprawdę dużym, masywnym łóżku, które stanowi centralny punkt sypialni, czy stawiasz raczej na model o bardziej kompaktowych wymiarach.

Sklep z łóżkami - dreamsdesign.pl

Kolejne pytanie dotyczy wyboru łóżka z materacem w zestawie lub osobnego dokupienia materaca. Łóżka kontynentalne są zaprojektowane tak, że materac stanowi stałą część całej konstrukcji. Oznacza to, że nie da się dokupić go zupełnie osobno. Jest to istotna różnica, dla części kupujących będzie miała znaczenie, szczególnie jeśli zależy im na konkretnym typie materaca, jego producencie.

W końcu przy wyborze łóżka znaczenie będzie miało także to, czy ma mieć ono dodatkowe funkcje, np.: zagłówek połączony z szafkami nocnymi, szuflada na pościel, dodatkowy pojemnik itp.

Warto także od razu zastanowić się, czy zależy ci na miękkiej konstrukcji łóżka czy być może wolisz bardziej surowe rozwiązania.

Odpowiedzi na wszystkie te pytania pozwolą ci stosunkowo szybko ustalić, czy bardziej przemawia do ciebie model łóżka kontynentalnego, tapicerowanego czy drewnianego. Pamiętaj także, że znaczenie przy wyborze zawsze powinien mieć także typ przestrzeni, w której to łóżko ma stanąć. Znacznie oprócz wielkości sypialni będzie miała także jej aranżacja, obecność innych mebli, ustawienie okna itp.

Łóżka a materace

Zakup łózka bez uwzględnienia materaca nie jest dobrym pomysłem. Dopiero bowiem całość tworzy warunki do komfortowego snu. Oczywiście przy ocenie materaca bierzemy pod uwagę nieco inne parametry niż w przypadku łóżka, natomiast istotne od samego początku powinno być dla nas również jak najlepsze dopasowanie materaca do łóżka lub łózka do materaca. Tutaj po raz kolejny nieoceniona okaże się pomoc doświadczonych specjalistów, którzy podpowiedzą, jakie rozwiązania warto wziąć pod uwagę przy konkretnych modelach łóżek. Oczywiście poziom twardości, zdolność dopasowywania się do ciała, oddychalność i wiele innych parametrów samego materaca także należy wziąć pod uwagę.

undefined