Jak przetransportować uszkodzony pojazd?

Transport uszkodzonego auta wymaga odpowiedniego sprzętu, najczęściej będzie to laweta, w przypadku awarii możemy wezwać pomoc drogową lub też transportować samochód we własnym zakresie.

Dostępne są różne rodzaje lawet, które mogą posłużyć do transportu jednego lub też dwóch samochodów, lawety dwuosiowe które będą odpowiednie do transportu cięższych aut dostawczych.

Jak przetransportować uszkodzony pojazd?

Rodzaje lawet do transportu pojazdów

Dostępnych jest wiele rodzajów różnych lawet, przykładowo laweta z kołami które znajdują się pod podłogą, jedno lub dwuosiowa. Może być to rampa lekko zaokrąglona ku dołowi, umożliwiająca lepszy podjazd, dodatkowo będą posiadały one także wysuwane najazdy. Możemy spotkać lawety podwójne o długości około 8 metrów i ładowności do 2,5 tony, które często wykorzystywane są przez osoby które importują pojazdy. W tym przypadku można wybrać lawetę dwu lub trzyosiową w zależności od potrzeb. W przypadku lawety trzyosiowej należy zwrócić uwagę, iż będzie ona nieco mniej zwrotna, co należy brać pod uwagę podczas jazdy.

Dobrym rozwiązaniem mogą być także lawety niskopodwoziowe, w tym przypadku koła lawety posiadają nieco niższy profil, zatem środek ciężkości pojazdu na lawecie znajduje się nieco niżej. Dzięki temu mamy ułatwiony załadunek pojazdów, występuje także niższy kąt natarcia podczas jazdy. Zatem możemy nieco zmniejszyć spalanie, będzie to także najlepsza laweta do transportu z większą prędkością. Uzyskujemy w ten sposób większą stabilność, z pewnością laweta tego typu sprawdzi się bardzo dobrze w przypadku dłuższej trasy kiedy chcemy nieco zaoszczędzić. Dostępne są także lawety z kołami znajdującymi się z boku platformy. Wówczas możemy znacznie obniżyć wysokość, jednak w tym przypadku zwiększa się szerokość zestawu.

Osoby które potrzebują lawety mogą skorzystać z usług firm które prowadzą wynajem aut oraz lawet, możemy dobrać różne lawety w zależności od potrzeb, rozmiarów i ciężaru pojazdu. Firmy prowadzące wynajem lawet w Białymstoku mogą zaoferować różne lawety które pozwolą na transport pojazdów osobowych, może być to także autolaweta.