Jak powinny prać ubrania osoby o wrażliwej skórze

Jeśli Ty lub członek Twojej rodziny macie wrażliwą skórę lub alergię, rozumiecie, że ubrania i detergent do prania muszą zostać odpowiednio wybrane, aby złagodzić dyskomfort.

Oprócz utrzymywania dobrego nawilżenia skóry wodą pitną i częstego nawilżania, musimy prawidłowo dbać o ubrania, które dotykają naszej skóry. Jeśli cierpisz na alergię, wybierz ubrania wykonane z bawełny i innych włókien naturalnych. Takie ubrania pozwalają skórze oddychać i nie będą tak szorstkie dla skóry oraz nie spowodują dodatkowych podrażnień. Staraj się nie zakładać niczego, co byłoby zbyt ciasne lub obciskające, ponieważ może to podrażnić skórę i spowodować wysypkę. Jeśli robisz pranie, zacznij od oddzielenia całej odzieży osoby o wrażliwej skórze od reszty ubrań. Zapewni to, że będziesz o nie odpowiednio dbać. Gdy masz osobno posortowane pranie, możesz używać różnych środków czyszczących. Podczas prania pościeli i odzieży, zawsze używaj detergentu odpowiedniego dla wrażliwej skóry. Oznacza to, że powinien być on wolny od zapachów, barwników i innych alergenów. Unikaj wybielaczy, ponieważ mogą dodatkowo podrażniać skórę. Postępuj zgodnie z instrukcjami na etykiecie, upewniając się, że używasz tylko sugerowanej ilości środka piorącego.

Użycie zbyt dużej ilości proszku czy płynu może spowodować jego gromadzenie się na ubraniu, co może powodować dyskomfort.

Spróbuj użyć pralki ładowanej od przodu, ponieważ będzie ona delikatniejsza niż pralka ładowana od góry, zwłaszcza w przypadku lekkich i delikatnych tkanin. Do prania ubrań osoby z alergiami czy podrażnieniami skóry powinny wybierać hipoalergiczne środki do prania. Podczas płukania odzieży osób o wrażliwej skórze lub z alergią unikaj stosowania płynu do zmiękczania tkanin. Składniki zmiękczające i substancje zapachowe zarówno w płynach, jak i proszkach, mogą natychmiast podrażniać skórę i pogorszyć jej stan. Głównym zadaniem płynów, kapsułek i proszków do prania jest usuwanie brudu i plam z ubrań, i taką właśnie rolę powinny one spełniać w sposób zadowalający.