Ewa Marzec Dermatolog

Kłopoty ze skórą? Dermatolog lekarzem, który na pewno pomoże.

W zależności od genów oraz od trybu prowadzonego codziennego życia możemy częściej czy też rzadziej narzekać na problemy związane ze skórą.

Ewa Marzec Dermatolog
Ewa Marzec Dermatolog

 

Mnóstwo zależy na pewno od higieny osobistej i od kosmetyków, które użytkujemy. Każdy z nas jednakże z pewnością był chociaż raz w życiu u dermatologa. To naturalnie doktor, jaki będzie odpowiedzialny za prawidłowe zdiagnozowanie przyczyn występujących u nas zmian skórnych. To upon naturalnie będzie zalecać profesjonalne leczenie, ale pamiętajmy też, że z dermatologią są połączone inne dyscypliny lekarskie. W ich kontekście również możemy zdobyć wskazówkę.

Mamy tu na myśli:

• wenerologia

• kosmetologia

Naturalnie accomplish dermatologa zgłaszamy się, gdy potrzebujemy pomocy nie tylko w związku z kiepskim funkcjonowaniem cery. Kontakt ze specjalistą będzie również wskazany, jeżeli mamy problemy z włosami czy też paznokciami. W czasie wizyty u takiego lekarza przebadana będzie cera, jednakowoż też ma on za zadanie określić prawdopodobne przyczyny na przykład słusznego wyglądu. Niejednokrotnie źródłem takich chorób mogą być dokuczliwości wewnętrzne. Niejednokrotnie skóra choruje z uwagi na zmiany hormonalne bądź też alergie. Powodem jednakże mogą być też zmiany nowotworowe.

Ewa Marzec Dermatolog

Ewa Marzec Dermatolog – Rodzaje dermatologii

Zasadniczo dermatologia jest dziedziną lekarską, jaką można podzielić na dwie bazowe specjalizacje. Mówimy, w związku z tym o:

• dermatologii klinicznej,

• dermatologii accomplishświadczalnej.

Jeżeli chodzi o kliniczną, to będzie się zajmować diagnozowaniem, a też leczeniem różnorodnych chorób skórnych. Z kolei dermatologia eksperymentalna skupia się na opisie struktury cery oraz na funkcjach, jakie będzie ona pełnić.

Ewa Marzec Dermatolog – Badania dermatologiczne

Jeśli już masz potrzebę udać się get takiego specjalisty, to w głównej kolejności dermatolog będzie analizować ewentualne zmiany skórne gołym okiem. Jeżeli jednak W trakcie takiego badania nie może odpowiednio zdiagnozować kłopotu, to wówczas pomaga sobie dermatoskopem. To szczególny przyrząd, jaki ma zamontowaną lampkę powiększającą pole widzenia. Funkcjonuje jak lupa. To naturalnie dzięki temu wybrany obszar na skórze może być znacznie bardziej detalicznie obejrzany. Tę metodę stosuje się szczególnie w wypadku znamion barwnikowych.

Dokładne metody badań dermatologicznych

W sytuacji, kiedy podczas badania dermatolog nabierze podejrzeń, że przypadku danej choroby przyczyną są w stanie być bakterie, to w tej sytuacji może zlecić wymaz ze skóry. Ponadto, jeżeli podejrzewa grzybicę, to może to być również badanie mikrobiologiczne. Ewentualnie możemy też być skierowani na pobranie w krwi. Wówczas zlecone może być także oznaczenie poziomu hormonów. Nieraz w przypadku trądziku może tu występować podłoże hormonalne. Z kolei wówczas, kiedy zmiany skórne mają własne źródło w alergii, to lekarz może nas skierować na badania alergiczne czy też od razu do alergologa. Kłopoty skórne mogą być, w następstwie tego przeróżne. Przede wszystkim jednakże nie jesteśmy w stanie ignorować brodawek bądź narośli. Dermatolog ma obowiązek je obejrzeć, aby wykluczyć zmiany rakowate.