Estetyczne wykończenie sufitu

Sztukateria jest doskonałym pomysłem dla wszystkich którzy chcą zmienić szybko wygląd swojego domu. Pozornie małe zmiany, dodanie dodatkowych listew przy podłodze może zmienić całkowicie charakter naszych pomieszczeń.

Z pewnością należy dobrze przemyśleć jakie elementy będziemy chcieli wykorzystać. Listwy podsufitowe czasem nazywane gzymsami, znane są od tysięcy lat tego rodzaju rozwiązania stosowane były już w starożytnej Grecji, gdzie rzemieślnicy i budowniczowie rzeźbili ozdobne listwy z kamienia lub formowali je z gipsu. Ogólnie rzecz biorąc, dzisiejsza sztukateria to dowolne poziome wykończenia, które oddzielają ściany od sufitu lub zdobią szczyty innych elementów architektonicznych, takich jak obudowy drzwi i szafki. Produkowane listwy ścienne są dostępne w różnych wzorach i w szerokościach. Obecnie do ich produkcji najczęściej wykorzystuje się styropian, dzięki temu są one bardzo lekkie, i możliwe jest zainstalowanie ich we własnym zakresie. Po\nadto montaż sztukaterii nie będzie wymagał gruntownych remontów czy też zatrudniania drogiej ekipy budowlanej. Obecnie lekką sztukaterię będziemy mogli przyczepić za pomocą kleju montażowego, a wszystkie nierówności będziemy mogli niwelować za pomocą silikonu.

Zaletą wyrobów styropianowych i poliuretanowych jest giętkość, dzięki czemu bardzo dobrze dopasują się do krzywych ścian. Aby lekka pianka była odpowiednio wytrzymała może być pokryta twardym tynkiem.

Następnie możemy ją pomalować na dowolny kolor, jako że sztukateria najczęściej malowana jest na biało wiele firm oferuje gotowe elementy sztukateryjne białe, których nie trzeba już malować. Oczywiście tego rodzaju rozwiązania można stosować nie tylko na ścianach ale także na syficie, jeżeli posiadamy bardzo krzywy sufit, wówczas dobrym pomysłem będzie położenie specjalnych paneli sufitowych. Dzięki temu szybko i dość tanio będziemy mogli zniwelować różne niedoskonałości sufitu. Jeżeli nie wiesz jakich materiałów użyć zobacz co oferują w tej tematyce producenci sztukaterii.

Posted in Dom