Dermatolog Zgierz Łęczycka

Kim jest lekarz dermatolog?

W zależności od genów i od trybu prowadzonego życia możemy częściej lub ewentualnie rzadziej narzekać na dolegliwości skórne.

Dermatolog Zgierz Łęczycka
Dermatolog Zgierz Łęczycka

 

Dużo zależy z pewnością od higieny osobistej oraz od kosmetyków, które stosujemy. Każdy z nas jednak z pewnością był przynajmniej raz w życiu u dermatologa. To naturalnie doktor, jaki będzie odpowiedzialny za prawidłowe zdiagnozowanie przyczyn występujących u nas zmian skórnych. To upon naturalnie będzie zalecać profesjonalne leczenie, ale pamiętajmy również, że z dermatologią są związane inne dyscypliny medyczne. W ich kontekście również możemy zdobyć poradę.

To będzie m.in.:

• wenerologia

• kosmetologia

Oczywiście get dermatologa zgłaszamy się, gdy potrzebujemy wsparcia nie tylko w związku z wadliwym działaniem cery. Kontakt ze fachowcem będzie także wskazany, jeżeli mamy kłopoty z włosami czy też paznokciami. W czasie wizyty u takiego lekarza przebadana będzie cera, jakkolwiek także ma on za zadanie określić ewentualne przyczyny na przykład słusznego wyglądu. Niejednokrotnie źródłem takich chorób mogą być dokuczliwości wewnętrzne. Wielokrotnie cera choruje z uwagi na zmiany hormonalne bądź alergie. Powodem niemniej jednak mogą być też zmiany nowotworowe.

Dermatolog Zgierz Łęczycka

Dermatolog Zgierz Łęczycka – Rodzaje dermatologii

W zasadzie dermatologia jest dziedziną medyczną, którą można podzielić na dwie podstawowe specjalności. Mówimy, wobec tego o:

• dermatologii klinicznej,

• dermatologii realizeświadczalnej.

Jeżeli gra toczy się o kliniczną, to będzie się zajmować diagnozowaniem, a także leczeniem przeróżnych chorób skórnych. Z kolei dermatologia realizeświadczalna ogniskuje się na opisie konstrukcji cery i na funkcjach, które będzie ona pełnić.

Dermatolog Zgierz Łęczycka – Badania dermatologiczne

Jeśli już masz potrzebę udać się do takiego specjalisty, to w pierwszej kolejności dermatolog będzie sprawdzać ewentualne zmiany skórne gołym okiem. Jeśli jednak W trakcie takiego badania nie może adekwatnie zdiagnozować kłopotu, to wtedy pomaga sobie dermatoskopem. To szczególny przyrząd, jaki ma zamontowaną lampkę zwiększającą pole widzenia. Funkcjonuje podobnie do lupy. To naturalnie dzięki temu wybrany obszar na skórze może być o wiele bardziej detalicznie obejrzany. Tę metodę wykorzystuje się przede wszystkim w przypadku znamion barwnikowych.

Dokładne metody badań dermatologicznych

W sytuacji, kiedy w trakcie badania dermatolog nabierze podejrzeń, że przypadku danej choroby powodem mogą być bakterie, to w tej sytuacji może zlecić wymaz ze skóry. Na dodatek, jeśli podejrzewa grzybicę, to może to być też badanie mikrobiologiczne. Ewentualnie jesteśmy w stanie również być skierowani na pobranie w krwi. Wówczas zlecone może być też oznaczenie poziomu hormonów. Często w przypadku trądziku może tu występować podłoże hormonalne. Z kolei wówczas, kiedy zmiany skórne mają swoje źródło w alergii, to lekarz może nas skierować na badania alergiczne lub od razu do alergologa. Problemy skórne mogą być, w związku z tym przeróżne. Przede wszystkim jednak nie możemy ignorować brodawek bądź narośli. Dermatolog ma obowiązek je obejrzeć, aby wykluczyć zmiany nowotworowe.