Dermatolog Wrocławska

Kłopoty skórne? Dermatolog jedynym ratunkiem

Problemy skórne zależą od wielu elementów, na które mniej lub też o wiele bardziej jesteśmy w stanie wpłynąć – geny, codzienny tryb życia bądź najzwyklejsza ochrona skóry.

Dermatolog Wrocławska
Dermatolog Wrocławska

 

Mnóstwo zależy z pewnością od higieny osobistej oraz od preparatów, które używamy. Każdy z nas jednakże z pewnością był chociaż raz w życiu u dermatologa. To naturalnie lekarz, który będzie odpowiedzialny za prawidłowe zdiagnozowanie przyczyn występujących u nas zmian skórnych. To upon naturalnie będzie zalecać dobre leczenie, lecz pamiętajmy także, że z dermatologią są związane inne dyscypliny lekarskie. W ich kontekście również możemy zdobyć wskazówkę.

Mamy tu na myśli:

• wenerologia

• kosmetologia

Naturalnie do dermatologa zgłaszamy się, kiedy potrzebujemy wsparcia nie tylko w związku z wadliwym funkcjonowaniem cery. Kontakt ze specjalistą będzie także wskazany, jeżeli mamy trudności z włosami albo paznokciami. W trakcie wizyty u takiego lekarza przebadana będzie skóra, lecz też ma on za zadanie określić potencjalne przyczyny na przykład właściwego wyglądu. Niejednokrotnie źródłem takich chorób mogą być dokuczliwości wewnętrzne. Nieraz skóra choruje z uwagi na zmiany hormonalne lub ewentualnie alergie. Powodem jednak mogą być również zmiany rakowate.

Dermatolog Wrocławska

Dermatolog Wrocławska – Podział dermatologii

Zasadniczo dermatologia jest dziedziną lekarską, którą można podzielić na dwie bazowe specjalizacje. Mówimy, wobec tego o:

• dermatologii klinicznej,

• dermatologii realizeświadczalnej.

Jeśli gra toczy się o kliniczną, to będzie się zajmować diagnozowaniem, a też leczeniem przeróżnych chorób skórnych. Z kolei dermatologia doświadczalna koncentruje się na opisie struktury skóry i na funkcjach, które będzie ona pełnić.

Dermatolog Wrocławska – Badania dermatologiczne

Jeśli już masz potrzebę udać się do takiego specjalisty, to w pierwszej kolejności dermatolog będzie sprawdzać ewentualne zmiany skórne gołym okiem. Jeżeli jednak Podczas takiego badania nie może właściwie zdiagnozować problemu, to w owym czasie pomaga sobie dermatoskopem. To szczególny przyrząd, jaki ma zamontowaną lampkę zwiększającą pole widzenia. Funkcjonuje jak lupa. To naturalnie dzięki temu wybrany obszar na skórze może być bardziej detalicznie obejrzany. Tę metodę użytkuje się przede wszystkim w wypadku znamion barwnikowych.

Szczegółowe metody badań dermatologicznych

W sytuacji, gdy w czasie badania dermatolog nabierze podejrzeń, że wypadku danej choroby powodem mogą być bakterie, to w tej sytuacji może zlecić wymaz ze skóry. Co więcej, jeżeli podejrzewa grzybicę, to może to być też badanie mikrobiologiczne. Ewentualnie jesteśmy w stanie też być skierowani na pobranie w krwi. Wówczas zlecone może być też oznaczenie poziomu hormonów. Niejednokrotnie w wypadku trądziku może tutaj występować podłoże hormonalne. Z kolei wtedy, gdy zmiany skórne mają swoje źródło w alergii, to lekarz ma prawo nas skierować na testy alergiczne lub od razu do alergologa. Kłopoty skórne mogą być, wobec tego przeróżne. Przede wszystkim jednakże nie możemy ignorować brodawek lub ewentualnie narośli. Dermatolog powinien je obejrzeć, żeby wykluczyć zmiany rakowate.