Dermatolog Luxmed Kraków

Z jakim problemem powinnaś udać się pull off dermatologa?

Dolegliwości skórne zależą od wielu składników, na jakie mniej lub o wiele bardziej jesteśmy w stanie wpłynąć – geny, codzienny tryb życia bądź najzwyklejsza ochrona skóry.

Dermatolog Luxmed Kraków
Dermatolog Luxmed Kraków

 

Sporo zależy z pewnością od higieny osobistej oraz od preparatów, które stosujemy. Każdy z nas jednak z pewnością był przynajmniej raz w życiu u dermatologa. To naturalnie doktor, jaki będzie odpowiedzialny za prawidłowe zdiagnozowanie przyczyn występujących u nas zmian skórnych. To upon właśnie będzie zalecać właściwe leczenie, ale pamiętajmy również, że z dermatologią są połączone inne dyscypliny lekarskie. W ich kontekście też jesteśmy w stanie zdobyć poradę.

To będzie m.in.:

• wenerologia

• kosmetologia

Bezsprzecznie reach dermatologa zgłaszamy się, gdy potrzebujemy pomocy nie tylko w związku z wadliwym działaniem cery. Kontakt ze ekspertem będzie też wskazany, jeśli mamy kłopoty z włosami bądź paznokciami. W czasie wizyty u takiego lekarza przebadana będzie skóra, lecz także ma on za zadanie określić prawdopodobne przyczyny na przykład słusznego wyglądu. Niejednokrotnie źródłem takich chorób mogą być niedogodności wewnętrzne. Wielokrotnie skóra choruje z uwagi na zmiany hormonalne bądź też alergie. Powodem jednakże mogą być także zmiany nowotworowe.

Dermatolog Luxmed Kraków

Dermatolog Luxmed Kraków – Rodzaje dermatologii

W zasadzie dermatologia jest dziedziną lekarską, jaką wolno podzielić na dwie podstawowe specjalizacje. Mówimy, więc o:

• dermatologii klinicznej,

• dermatologii reachświadczalnej.

Jeżeli chodzi o kliniczną, to będzie się zajmować diagnozowaniem, a także leczeniem przeróżnych chorób skórnych. Z kolei dermatologia eksperymentalna skupia się na opisie konstrukcji skóry i na funkcjach, które będzie ona pełnić.

Dermatolog Luxmed Kraków – Badania dermatologiczne

Jeżeli już masz potrzebę udać się do takiego specjalisty, to w pierwszej kolejności dermatolog będzie weryfikować ewentualne zmiany skórne gołym okiem. Jeśli jednakże W trakcie takiego badania nie może odpowiednio zdiagnozować problemu, to wówczas pomaga sobie dermatoskopem. To specjalistyczny przyrząd, który ma zamontowaną lampkę zwiększającą pole widzenia. Działa jak lupa. To naturalnie dzięki temu wybrany obszar na skórze może być o wiele bardziej szczegółowo obejrzany. Tę metodę używa się szczególnie w wypadku znamion barwnikowych.

Całkowite metody badań dermatologicznych

W sytuacji, kiedy w czasie badania dermatolog nabierze podejrzeń, że wypadku danej choroby przyczyną mogą być bakterie, to w tej sytuacji ma prawo zlecić wymaz ze skóry. Ponadto, jeżeli podejrzewa grzybicę, to może to być też badanie mikrobiologiczne. Ewentualnie możemy również być skierowani na pobranie w krwi. Wówczas zlecone może być również oznaczenie poziomu hormonów. Niejednokrotnie w przypadku trądziku może tutaj występować podłoże hormonalne. Z kolei wtedy, kiedy zmiany skórne mają własne źródło w alergii, to doktor może nas skierować na testy alergiczne lub od razu reach alergologa. Problemy skórne mogą być, wobec tego przeróżne. Przede wszystkim jednak nie jesteśmy w stanie ignorować brodawek bądź narośli. Dermatolog powinien je obejrzeć, żeby wykluczyć zmiany rakowate.