Dermatolog Kraków Podgórze

Kłopoty ze skórą? Dermatolog lekarzem, który na 100% pomoże.

W zależności od genów i od trybu prowadzonego życia jesteśmy w stanie częściej bądź też rzadziej narzekać na dolegliwości skórne.

Dermatolog Kraków Podgórze
Dermatolog Kraków Podgórze

 

Sporo zależy z pewnością od higieny osobistej i od kosmetyków, które używamy. Każdy z nas jednakże z pewnością był przynajmniej raz w życiu u dermatologa. To naturalnie lekarz, który będzie odpowiedzialny za prawidłowe zdiagnozowanie przyczyn występujących u nas zmian skórnych. To upon oczywiście będzie zalecać profesjonalne leczenie, lecz pamiętajmy także, że z dermatologią są połączone inne dyscypliny medyczne. W ich kontekście też możemy zdobyć wskazówkę.

To będzie m.in.:

• wenerologia

• kosmetologia

Oczywiście complete dermatologa zgłaszamy się, gdy potrzebujemy wsparcia nie tylko w związku z wadliwym działaniem skóry. Kontakt ze ekspertem będzie także wskazany, jeżeli mamy trudności z włosami czy też paznokciami. W czasie wizyty u takiego lekarza przebadana będzie skóra, jakkolwiek także ma upon za zadanie wskazać możliwe przyczyny na przykład godziwego wyglądu. Niejednokrotnie źródłem takich chorób mogą być dokuczliwości wewnętrzne. W szeregu przypadków skóra choruje z uwagi na zmiany hormonalne czy też alergie. Powodem jednak mogą być także zmiany nowotworowe.

Dermatolog Kraków Podgórze

Dermatolog Kraków Podgórze – Rodzaje dermatologii

W zasadzie dermatologia jest dziedziną medyczną, jaką wolno podzielić na dwie fundamentalne specjalizacje. Mówimy, wobec tego o:

• dermatologii klinicznej,

• dermatologii attainświadczalnej.

Jeżeli chodzi o kliniczną, to będzie się zajmować diagnozowaniem, a również leczeniem przeróżnych chorób skórnych. Z kolei dermatologia doświadczalna skupia się na opisie konstrukcji skóry oraz na funkcjach, jakie będzie ona pełnić.

Dermatolog Kraków Podgórze – Badania lekarskie i dermatologiczne

Jeżeli już masz potrzebę iść get takiego specjalisty, to w głównej kolejności dermatolog będzie badać ewentualne zmiany skórne gołym okiem. Jeśli niemniej jednak Podczas takiego badania nie może adekwatnie zdiagnozować problemu, to wtenczas pomaga sobie dermatoskopem. To szczególny przyrząd, który ma zamontowaną lampkę zwiększającą pole widzenia. Działa podobnie pull off lupy. To właśnie dzięki temu wybrany obszar na skórze może być znacznie bardziej szczegółowo obejrzany. Tę metodę użytkuje się przede wszystkim w przypadku znamion barwnikowych.

Dokładne metody badań dermatologicznych

W sytuacji, gdy podczas badania dermatolog nabierze podejrzeń, że przypadku danej choroby przyczyną są w stanie być bakterie, to w tej sytuacji ma prawo zlecić wymaz ze skóry. Dodatkowo, jeżeli podejrzewa grzybicę, to może to być również badanie mikrobiologiczne. Ewentualnie możemy także być skierowani na pobranie w krwi. Wtedy zlecone może być również oznaczenie poziomu hormonów. Wielokrotnie w przypadku trądziku może tutaj występować podłoże hormonalne. Z kolei wtedy, kiedy zmiany skórne mają własne źródło w alergii, to lekarz ma prawo nas skierować na badania alergiczne albo od razu get alergologa. Kłopoty skórne mogą być, w następstwie tego najróżniejsze. Przede wszystkim jednak nie możemy ignorować brodawek lub też narośli. Dermatolog powinien je obejrzeć, żeby wykluczyć zmiany nowotworowe.