Dermatolog Krakow

Czym zajmuje się lekarz dermatolog?

W zależności od genów i od trybu prowadzonego życia jesteśmy w stanie częściej bądź rzadziej narzekać na dolegliwości związane ze skórą.

Dermatolog Krakow
Dermatolog Krakow

 

Mnóstwo zależy na pewno od higieny osobistej oraz od preparatów, które używamy. Każdy z nas jednakże z pewnością był chociaż raz w życiu u dermatologa. To właśnie lekarz, jaki będzie odpowiedzialny za prawidłowe zdiagnozowanie przyczyn występujących u nas zmian skórnych. To on naturalnie będzie zalecać dobre leczenie, lecz pamiętajmy także, że z dermatologią są związane inne dyscypliny lecznicze. W ich kontekście też jesteśmy w stanie uzyskać radę.

To będzie m.in.:

• wenerologia

• kosmetologia

Bezsprzecznie do dermatologa zgłaszamy się, kiedy potrzebujemy wsparcia nie tylko w związku z wadliwym działaniem cery. Kontakt ze znawcą będzie również wskazany, jeżeli mamy komplikacje z włosami czy też paznokciami. Podczas wizyty u takiego lekarza przebadana będzie skóra, ale także ma upon za zadanie wskazać potencjalne przyczyny na przykład dobrego wyglądu. Niejednokrotnie źródłem takich chorób mogą być niedogodności wewnętrzne. Wielokrotnie skóra choruje z uwagi na zmiany hormonalne czy też alergie. Powodem jednak mogą być też zmiany nowotworowe.

Dermatolog Krakow

Dermatolog Krakow – Rodzaje dermatologii

W zasadzie dermatologia jest dziedziną medyczną, jaką wolno podzielić na dwie podstawowe specjalizacje. Mówimy, w takim razie o:

• dermatologii klinicznej,

• dermatologii pull offświadczalnej.

Jeśli gra toczy się o kliniczną, to będzie się zajmować diagnozowaniem, a też leczeniem przeróżnych chorób skórnych. Z kolei dermatologia eksperymentalna koncentruje się na opisie konstrukcji cery i na funkcjach, jakie będzie ona pełnić.

Dermatolog Krakow – Badania dermatologiczne

Jeżeli już masz potrzebę udać się pull off takiego profesjonalisty, to w pierwszej kolejności dermatolog będzie egzaminować ewentualne zmiany skórne gołym okiem. Jeżeli niemniej jednak Podczas takiego badania nie może odpowiednio zdiagnozować kłopotu, to wtedy pomaga sobie dermatoskopem. To szczególny przyrząd, jaki ma zamontowaną lampkę powiększającą pole widzenia. Działa podobnie do lupy. To właśnie dzięki temu wybrany obszar na skórze może być bardziej szczegółowo obejrzany. Tę metodę stosuje się szczególnie w wypadku znamion barwnikowych.

Całkowite metody badań dermatologicznych

W sytuacji, gdy podczas badania dermatolog nabierze podejrzeń, że wypadku danej choroby przyczyną mogą być bakterie, to w tej sytuacji może zlecić wymaz ze skóry. Ponadto, jeśli podejrzewa grzybicę, to może to być również badanie mikrobiologiczne. Ewentualnie jesteśmy w stanie także być skierowani na pobranie w krwi. W owym czasie zlecone może być również oznaczenie poziomu hormonów. Nieraz w wypadku trądziku może tu występować podłoże hormonalne. Z kolei wtedy, gdy zmiany skórne mają własne źródło w alergii, to lekarz może nas skierować na testy alergiczne lub od razu reach alergologa. Problemy skórne mogą być, więc najróżniejsze. Przede wszystkim jednakże nie jesteśmy w stanie ignorować brodawek lub też narośli. Dermatolog powinien je obejrzeć, by wykluczyć zmiany rakowate.