Czym się różnią kosmetyki profesjonalne od tradycyjnych

Z pewnością czasem zastanawiasz się, jaka jest różnica między profesjonalną pielęgnacją skóry a popularnymi markami kosmetyków, które kupujesz w zwykłym sklepie detalicznym.

Główną funkcją naszej skóry jest ochrona przed czynnikami środowiska poprzez odpychanie brudu, bakterii i mikroorganizmów, tworząc w ten sposób barierę dla organizmu. Ponieważ Twoja skóra jest naturalną barierą, wymaga naukowo opracowanych produktów, aby mogły wnikać głęboko w warstwy skóry i wpływać na jej ochronę i regenerację. Skóra każdego człowieka jest inna, a problemy związane z cerą powinny zostać zdiagnozowane przez lekarza i na podstawie jego wniosków możemy bez obaw dobierać określone profesjonalne produkty do pielęgnacji skóry. Standardowe kosmetyki do pielęgnacji skóry, nawet jeśli są bardzo drogie, nie mogą wnikać w głębokie warstwy skóry ze względu na inny skład i wielkość cząsteczek, i w większości przypadków po prostu osadzają się na skórze. To oznacza, że nie odniesiesz żadnych większych korzyści z ich stosowania, ani nie zauważysz różnicy w wyglądzie swojej cery. Ponadto, wybierając produkty do pielęgnacji skóry w zwykłym sklepie, często musisz samodzielnie zdiagnozować problemy ze skórą, co pozostawia duży margines błędu i może w niektórych przypadkach pogorszyć problem, z jakim się borykasz. Jeśli kupujesz produkty do pielęgnacji skóry w sklepie kosmetycznym, nie dostrzegając korzyści z ich stosowania, zdecydowanie warto rozważyć przejście na produkty klasy profesjonalnej.

Takie produkty leczą wiele problemów skórnych i z pewnością zauważysz pozytywne efekty ich działania.

Profesjonalne linie kosmetyczne wykorzystują technologię molekularną, która wnika w skórę, dając efekty kliniczne. W miarę jak technologia zmienia się i staje się coraz lepsza, tak samo rozwijają się badania kliniczne, w które inwestują firmy kosmetyków profesjonalnych, które oferują hurtownie kosmetyczne. Częstym błędem konsumentów jest nadużywanie produktów pielęgnacyjnych, co prowadzi do przekonania, że profesjonalna pielęgnacja skóry jest droższa. Przy prawidłowym używaniu będą dłużej i lepiej działać, dając ostateczny zwrot z każdej zainwestowanej złotówki.